.

.

New
50X-500X USB Дигитален Микроскоп Кожата, Косата Аналитичар Фоликул Скалпот Детектор OTG Функција со Висока Дефиниција на Кожата Тестер Прилагодливи

50X-500X USB Дигитален Микроскоп Кожата, Косата Аналитичар Фоликул Скалпот Детектор OTG Функција со Висока Дефиниција на Кожата

DEN 940.00
DEN 1270.08

Стока
Достапно.

Лесно да се врши демонстрација козметик добар помошник. Windouws7 над систем треба да се инсталира на хард дискот за да го користите, инструментот е опремен со диск диск, која е придружена со прирачник за корисникот и мерење на софтвер. кликнете на Мојот компјутер,најдете Видео instructment, Кликнете на него за да го користите.(поддршка за Кинески и англиски
1x USB Микроскоп
1x Stent
1x CD-ROM-от
1x Владетел
. За Winxp систем.
Потсетување : овој инструмент е, главно, поврзани со употребата на компјутер или лаптоп,XP систем компјутер.
50 X-500 X USB Дигитален Микроскоп Кожата, Косата Аналитичар Фоликул Скалпот Детектор OTG Функција со Висока Дефиниција на Кожата Тестер Прилагодливи
Овој став не треба да го замени на леќа може да се прилагоди помеѓу 50 пати и 500 пати, (погоден за козметичка компанија за дистрибуција, козметички продавници, салони за убавина, итн.)
Висока дефиниција на кожата тестер, прекрасен изглед, лесно да се носат, ултра-тенок дизајн, пософистицирани. Тест на кожата влага, еластичност, мрсна, црна, пеги, другите проблеми со кожата и косата здравствени проблеми.
Кожата тест спецификација :
1 Својства на кожата тест и дневни симптоми.
2 општи кожа : кожата ров дебелина е различна, неправилни форма
3 сува кожа : кожа во ред, текстура е повеќе неуредна
4 мрсна кожа : парична казна порите, мазна текстура не е очигледно
5 стареењето на кожата : текстура постепено исчезнуваат во една насока
6 акни тип на кожа : себум акумулација во порите, големи пори
7 чувствителна кожа : на кожа е тенка, микро крвните садови проширување е лесно да се биде стимулирана
8 лице gown тип на кожа : себум акумулација во порите, воспаление на инфекција од бактерии,
9 пигментирани место кожа : меланин таложење, поли интегрирани плакета
Природата на 10 откривање на косата и секојдневно се појавуваат симптоми, како што косата фоликул блокада / прекумерна секреција на нафта / бактериска инфекција.

Детали

Бренд Име:
VKTECH
Зголемување На Односот На:
500X & Под
Drawtube:
Monocular
Карактеристики:
Висока Дефиниција,Дигитален
Број На Модел На:
usb микроскоп
Материјал:
Метал
Теорија:
видео микроскоп
Свеж

Избор на клиенти