.

.

New
7~45X Континуирано зум Бинокуларна стерео микроскоп Водич железнички универзална рамка протезата со 56 LED светло за PCB Инспекција

7~45X Континуирано зум Бинокуларна стерео микроскоп Водич железнички универзална рамка протезата со 56 LED светло за PCB Инспекција

DEN 13199.52

Стока
Достапно.

Клучна Карактеристика : одличен стерео инспекција микроскоп со интензитет-прилагодливи 56-LED прстен светлина 7x-45x супер широк зум зголемување на моќта Светла кул светлина 56-LED осветлување систем со Висока резолуција со голема рамност и контраст, давање остри и јасни слики Бинокуларна главата со 45 степен склони 360 степени swiveling око цевки Остри стерео исправено слики со широко поле на гледање Кристално јасна оригинални вистинската боја микроскоп слики Двојна око цевки со прилагодливи diopters Големи работи растојание Здрав сите-метал маса стојат Точни усогласување намалува замор на очите за подолго гледање Целосна оптичко стакло елементи Прецизни земјата стакло леќи Целосен метал хром-обложено механички компоненти Прилагодливи interpupillary растојание Гума око-чувари вклучени Спецификации : Глава : 45°Склони 360°rotatable Бинокуларна микроскоп Eyepieces : широко поле WF10 X/20 MM Зум размер : 1 : 6. Овој микроскоп е совршен за gemologists, производство инженери, стоматолошка лабораторија, техничари, и секој во електронска и phlx индустрии.4 Цел зум : 0. Тоа е идеален инструмент за индустриски инспекција и/или биолошка лабораторија апликации.Клучна Карактеристика : 7 X~45 X зум зголемување на моќта со јасни и остри слики Супер widefield високо-eyepoint оптика widefield на гледање 4" (100mm) работни растојание Здрав сите-метален столб стојат Моќен 56-LED прстен светлина со dimmer Овој стерео микроскоп има 56-LED прстен светлина која нуди супер widefield оптика и 7 X-45 X зум зголемување на моќта со кул светлина осветлување систем.

Детали

Теорија:
Стерео Микроскоп
Бренд Име:
Eakins
Зголемување На Односот На:
500X & Под
Drawtube:
Бинокуларна
Материјал:
Алуминиум
Карактеристики:
Висока Дефиниција
Број На Модел На:
C0745A1
Свеж

Избор на клиенти