.

.

New
Зум Стерео Микроскоп--AmScope Материјали 2X-225X Полу Диригент Коло Инспекција Зум Стерео Микроскоп + 10MP Камера

Зум Стерео Микроскоп--AmScope Материјали 2X-225X Полу Диригент Коло Инспекција Зум Стерео Микроскоп + 10MP Камера

DEN 58286.00
DEN 114286.08

Стока
Достапно.

5 X Пиксели, Големина : 1. Можете да ја уредувате и процесот слики на начин сличен на Photo Shop. Дигитална камера фотографира уште микроскопија слики, потоци живеат видео записи на вашиот компјутер, и е компатибилен со Windows XP/Vista/7/8, Mac OS X и Linux.0 порта Напреден софтвер за Windows :
- нуди Крои, ЕДФ, видео снимање и мерење функции
- спроведува мерки за должина, агли, arcs, области и др.
Ова е клуч на рака пакет за крајната стерео микроскопија систем со екстремни widefield оптика и современ дизајн. На user-friendly софтвер за Windows нуди напредни функции, вклучувајќи Крои, ЕДФ (Продолжува Длабочина од Фокус), видео снимање, мерење и функции.0 Дигитална Слика Систем со Намалување на Леќата на Едно CD со Софтвер и Возачот Чекор-по-Чекор Корисникот, Упатства за Камерата Адаптери вклучени Упатството за Корисникот за Микроскоп
. 10,000,000 пиксели) Намалување на Леќа : 0.0 X екстремни widefield Еден 3 D Двојно-Рака Бум Стојат Еден Фокус Рек Еден Пар на Око-Чувари Еден 150 W Халоген Извор на Светлина Еден Оптички Влакна Двојна Gooseneck Светлина Една 10 MP USB2. Оваа микроскопија единица е совршен за истражувачите, gemologists, производство инженери, и секој во phlx и електроника индустрии. На оптички влакна двојна gooseneck илуминатор обезбедува 150 W светла, дури и кул осветлување. Изграден со 30мм екстремни widefield оптички леќи микроскоп нуди кристално јасни и остри слики, исклучително големо зголемување зум опсег (112 : 1), како и голем да работи на далечина (14"). Своето мало вредност е над $5,000. Исклучително голем зум зголемување на опсегот на 2 X-225 X 22mm екстремни widefield eyepieces Trinocular главата со 45 степен склони око цевки Исклучително висока резолуција со голема рамност и контраст Супер остри и јасни слики 30мм екстремни widefield високо-eyepoint eyepieces со 22mm поле на гледање Остри стерео исправено слики преку широко поле на гледање Кристално јасна оригинални вистинската боја микроскоп слики Двојна око цевки со прилагодливи diopters Екстремно големи работи на растојание од 14" (350mm) Здрав супер голем штанд, со дамка отпорни глеѓ заврши Точни усогласување намалува замор на очите за подолго гледање Целосна оптичко стакло елементи Прецизни земјата стакло леќи Целосен метал хром-обложено механички компоненти Прилагодливи interpupillary растојание оптички Влакна двојна gooseneck светлина 150 W променлива интензитет на извор на светлина со Висок интензитет 21 V, 150 W халоген сијалица Совршен дури и Кварц ниска топлина халоген осветлување Принудени воздух за ладење на системот 3200 степени Kelvin светилка температура на бојата Гума око чувари вклучени Произведени Според ISO 9001 Контрола на Квалитет Стандард Одлични Пет (5) Година Фабриката Гаранција
Спецификации : Глава : 360 степени rotatable 45 степен склони trinocular Окуларот : 30мм супер widefield високо-eyepoint WH10 X/22 MM & WH25 X/9 MM Зум Опсег : 0.

Детали

Drawtube:
Trinocular
Материјал:
Метал
Теорија:
Стерео Микроскоп
Зголемување На Односот На:
500X & Под
Број На Модел На:
ZM-1TW3-FOD-10M
Зголемување На Односот На:
2X-225X
Свеж

Избор на клиенти