.

.

New
Бесконечност План Микроскоп--AmScope Материјали 40X-2500X Бесконечност План Trinocular Биолошки Микроскоп w 14MP Дигитална Камера

Бесконечност План Микроскоп--AmScope Материјали 40X-2500X Бесконечност План Trinocular Биолошки Микроскоп w 14MP Дигитална Камера

DEN 60441.00
DEN 118511.04

Стока
Достапно.

0 дигитална камера
Една 6' (1. Камерата има намалување на леќа која обезбедува истите поле на гледање на слики на екранот на вашиот компјутер, како оние што се гледа преку 25 X eyepieces. Испорака зависи од дестинацијата и други фактори, тоа може да потрае до 28 дена или повеќе.
Компатибилен со широк спектар на дополнителна опрема, вклучувајќи kohler осветлување и фаза на контрастот на кондензаторот.
Карактеристики :
Прифатлива бесконечност план achromatic оптичка микроскопија систем со 14 MP дигитална камера.
Quintuple, обратна, екстра-големи nosepiece со широк, knurled зафат за лесно ракување.
Ги зачувува фотографии во BMP, TIFF, JPG, PICT, PTL и други формати.
Механички цевка должина : 6-5/16" (160mm).8 m) USB кабел
Едно CD со софтвер, возач и корисникот инструкции
Плаќање : • Ние го прифаќаме Alipay тука. На user-friendly уредување, обработка и мерење на софтвер вклучен е компатибилен со Windows XP/Vista/7 додека Mac OS 10.
Фокусирајќи се : ниска позиција коаксијален фокус систем.
Голем двоен слој механички фаза со дамка отпорни заврши.
Прилагодливи interpupillary далечина. Тоа е идеален инструмент за напредни истражувања. • Оштетени на.
Цели : бесконечност план цел 4 X, 10 X, 40 X (пролет), 100 X (пролет, нафта). На 3 MP камерата прави фотографии, потоци и евиденција во живо видео. Тоа обезбедува шест нивоа на зголемување : 40 X, 100 X, 250 X, 400 X, 1000 X и 2500 X.
Раководител : siedentopf trinoculor гледање главата, 30-степен наклонети, 360 степени rotatable.
Издржливи фрлија алуминиум рамка стои со дамка отпорни глеѓ заврши. Овој микроскоп е направен од страна на истата техничари и на истата производна линија како оптички инструменти за Leica, Zeiss, Nikon и Олимп.
30-степен наклонети, 360-степен swiveling, надомест слободни trinocular главата.

Детали

Број На Модел На:
TYXG650C-14M
Теорија:
Биолошки Микроскоп
Зголемување На Односот На:
1500X - 3000X
Материјал:
Метал
Drawtube:
Trinocular
Зголемување На Односот На:
40X-2500X
Свеж

Избор на клиенти