.

.

New
Articulating Зум Микроскоп--AmScope Материјали 3.5 X-90X Articulating Зум Микроскоп w Флуоресцентни Светлина + 9MP Дигитална Камера

Articulating Зум Микроскоп--AmScope Материјали 3.5 X-90X Articulating Зум Микроскоп w Флуоресцентни Светлина + 9MP Дигитална

DEN 39252.00
DEN 76964.64

Стока
Достапно.

5 X намалување леќа вклучени дава вашиот компјутер екрани во исто поле на гледање како вашиот микроскоп е окуларот.67 µm
G Чувствителност : 0. Тоа е совршен инспекција микроскопија систем.0 боја дигитална камера
3.0 X супер widefield
Цел : 0. Ве молиме да направите исплата во рок од 3 дена од денот на цел ако е можно.0 порта
Напреден софтвер за Windows :
- нуди Крои, ЕДФ, видео снимање и мерење функции
- спроведува мерки за должина, агли, arcs, области и др.369 mm(V), дијагонала 7.5 X-90 X trinocular зум микроскоп со articulating рака, флуоресцентни прстен светлина, и 9 MP висока резолуција USB2.0 X), микроскоп дава 26 : 1 за голем зум зголемување на опсегот и 8" (200mm) голема работа од далечина. Тоа е идеален инструмент за истражување лабораториски техничари, gemologists, и секој во phlx и електронски индустрии. Видео во живо и уште фотографирање може да се постави во различни резолуции истовремено. 9,000,000 пиксели)
Намалување На Леќа : 0. Своето мало вредност е повеќе од $2,600.5 X Супер Widefield Barlow Леќа
Еден 2.0 Дигитална Камера со Намалување Леќа
Една 6' (1.8 m) USB Кабел
Едно CD со Софтвер, Возач и Корисникот Инструкции
Испорака Тежина : 30 кг
Плаќање : • Ние го прифаќаме Alipay тука. На user-friendly софтвер за Windows нуди напредни функции, вклучувајќи Крои, ЕДФ (Продолжува Длабочина од Фокус), видео снимање, мерење и функции. Дигитална камера фотографира уште микроскопија слики, потоци живеат видео записи на вашиот компјутер, и е компатибилен со Windows XP/Vista/7/8, Mac OS X и Linux. Овој стерео микроскопија систем е одлично за двете индустриски и биолошка лабораторија апликации.8 GHz или повисок, USB2. Можете да ја уредувате и процесот слики на начин сличен на Photo Shop.

Детали

Бренд Име:
AmScope
Теорија:
Стерео Микроскоп
Зголемување На Односот На:
500X & Под
Број На Модел На:
СМ-6TZ-FRL-9M-G103
Материјал:
Метал
Drawtube:
Trinocular
Зголемување На Односот На:
3.5 x-90x
Свеж

Избор на клиенти