.

.

New
LED Trinocular Стерео Микроскоп--AmScope Материјали 3.5 X-90X LED Trinocular Зум Стерео Микроскоп + 3MP Дигитална Камера

LED Trinocular Стерео Микроскоп--AmScope Материјали 3.5 X-90X LED Trinocular Зум Стерео Микроскоп + 3MP Дигитална Камера

DEN 29848.00
DEN 58524.96

Стока
Достапно.

5 X-90 X trinocular стерео зум микроскоп со LED кул осветлување и 3 MP колор дигитална камера. Овој опсег доаѓа сосема нов во фабрика запечатена кутија.5 X намалување леќа вклучени дава вашиот компјутер екрани во исто поле на гледање како вашиот микроскоп е окуларот. Овој микроскоп доаѓа со СУПЕР widefield оптика и разноврсна LED осветлување систем кој обезбедува и инцидент (врв) кул осветлување и се пренесува (дното) кул осветлување. Тоа обезбедува кристално јасна и остра стерео слики, широк зум зголемување на опсегот, и големи работат на далечина. Дизајнирано за да се задоволат барањата на модерниот микроскопија се апликациите што се температура-чувствителни, како dissecting живеат на ткива или набљудување на живи суштества, овој опсег надминува сите очекувања. Видео во живо и уште фотографирање може да се постави во различни резолуции истовремено.8 GHz или повисок, USB2.0 порта
Напреден софтвер за Windows :
- нуди крои, ЕДФ, видео снимање и мерење функции
- спроведува мерки за должина, агли, arcs, области и др. Овој микроскоп е особено корисно за апликациите што треба кул осветлување. Првиот се користи за набљудување на три-димензионални објекти, а вториот за инспекција на објектите, што им овозможи на светлината да помине низ нив.
Карактеристики :
Голем микроскопија систем за температура осетливи апликации
3. Тоа ги вклучува сите повеќето одлични карактеристики на висок квалитет на лабораторијата инструмент.5 X супер широко поле
Цел : 0.75 mm)
Диоптријата на Вредноста : +/-5dp
Interpupillary Растојание : 2-3/16" - 2-15/16"(55мм-75mm)
Матирано Стакло Плоча : 3-3/4" (95mm) во дијаметар
Бело/Црна Пластична Плоча : 3-3/4" (95mm) во дијаметар
Инцидент (Врв) Осветлување : LED прстен светлина
Се пренесува (Дното) Осветлување : 16-LED дното светлина
Напојување : 110 V/60 Hz (220 V/50 Hz верзија е достапна)
Додатоци : прашина маска, око-чувари и клипови
Испорака Тежина : 20 кг
Камерата Спецификации :
Сензор : Aptina MT9 T001 CMOS (боја)
Сензор Големина : 1/2" (6.

Детали

Drawtube:
Trinocular
Материјал:
Метал
Теорија:
Стерео Микроскоп
Зголемување На Односот На:
500X & Под
Број На Модел На:
SMDGY-2TZ-LED-3M
Зголемување На Односот На:
3.5 x-90x
Свеж

Избор на клиенти