.

.

New
Металуршкиот Микроскоп--AmScope Материјали 40X-1000X ЕПИ Металуршки Микроскоп + 1.3 MP Дигитална Камера

Металуршкиот Микроскоп--AmScope Материјали 40X-1000X ЕПИ Металуршки Микроскоп + 1.3 MP Дигитална Камера

DEN 35726.00
DEN 70051.68

Стока
Достапно.


Превозот :
• Ние само брод ставки на вашиот потврди адреса во Ali Express (освен APO/FPO), па ве молиме да бидете сигурни дека адресата е точно пред да купите.65 NA), 100 X (пролет, 1.
Оваа металуршки микроскоп со 1. Тоа доаѓа со 30 степен склони 360 степени rotatable trinocular главата, груба & казна, фокусирајќи се и две-слој, механичка фаза.
- дава вашиот компјутер екрани во исто поле на гледање како вашиот микроскоп е окуларот
- ги зачувува фотографии во BMP, TIFF, JPG, PICT, PTL или други формати
- уредување и процесот микроскопија слики на начин сличен на Photo Shop
- видео во живо и уште фотографирање може да се постави во различни резолуции истовремено Живот-време на слободен софтвер надградби
Пакување Листа : Еден Trinocular Металуршки Микроскоп Тело со ЕПИ Осветлување Систем Еден Пар на Widefield 10 X Eyepieces Четири План Цели : 4 X, 10 X, 40 X 100 X Четири Филтри : Жолта, Сина, Зелена и Матирано (вграден веќе) Еден 1.14 ms~2000ms, РЕНТАБИЛНОСТ Авто & Прирачник Оперативен Систем : Windows XP/Vista/7/8 (32 & 64-битна), Mac OS X, Linux PC Барања се : ПРОЦЕСОРОТ е еднакво на Intel Core2 2.
• Елементи на повеќето наредби ќе биде предаден во рок од 1-3 дена по приемот на вашата исплата потврда и можете да ги добиете во рок од 10-28 работни дена.32 mm(V), дијагонала 8. Видео во живо и уште фотографирање може да се постави во различни резолуции истовремено.2 µm G Чувствителност : 2. Дигитална камера фотографира уште микроскопија слики, потоци живеат видео записи на вашиот компјутер, и е компатибилен со Windows XP/Vista/7/8, Mac OS X и Linux.8 GHz или повисок, USB2. Мало вредност : $4000.37 X намалување леќа вклучени дава вашиот компјутер екрани во исто поле на гледање како вашиот микроскоп е окуларот.1 mm) Осветлување : халоген Напојување : 110 V (Адаптер за 220 V верзија е достапна), CE заверена Испорака Тежина : 25 кг
Камерата Спецификации : Сензор : Aptina MT9 M111 CMOS (боја) Сензор Големина : 1/2" (6.

Детали

Drawtube:
Trinocular
Материјал:
Метал
Теорија:
Биолошки Микроскоп
Зголемување На Односот На:
500X - 1500X
Број На Модел На:
MEAKG300TZ-M
Зголемување На Односот На:
40X-1000X
Свеж

Избор на клиенти