.

.

New
ЕПИ Металуршки Микроскоп --AmScope Материјали 40X-1600X ЕПИ Металуршки Микроскоп + Дигиталната Камера 5MP

ЕПИ Металуршки Микроскоп --AmScope Материјали 40X-1600X ЕПИ Металуршки Микроскоп + Дигиталната Камера 5MP

DEN 40428.00
DEN 79271.52

Стока
Достапно.

2 µm G Чувствителност : 0.0 порта Напреден софтвер за Windows :
- нуди Крои, ЕДФ, видео снимање и мерење функции
- спроведува мерки за должина, агли, arcs, области и др. Испорака зависи од дестинацијата и други фактори, тоа може да потрае.
- дава вашиот компјутер екрани во исто поле на гледање како вашиот микроскоп е окуларот
- ги зачувува фотографии во BMP, TIFF, JPG, PICT, PTL или други формати
- уредување и процесот микроскопија слики на начин сличен на Photo Shop
- видео во живо и уште фотографирање може да се постави во различни резолуции истовремено Живот-време на слободен софтвер надградби
Пакување Листа : Еден Trinocular Металуршки Микроскоп Тело со ЕПИ Осветлување Систем Еден Пар на Widefield 10 X Eyepieces Еден Пар на Widefield 16 X Eyepieces Четири План Цели : 4 X, 10 X, 40 X 100 X Четири Филтри : Жолта, Сина, Зелена и Матирано (вграден веќе) Еден 5 MP USB2.28 mm(V), дијагонала 7.13 mm) Резолуција : 2592 x 1944 (прибл.
Оваа металуршки микроскоп со 5 MP дигитална камера нуди осум зголемување settings (40 X, 64 X, 100 X, 160 X, 400 X, 640 X, 1000 X и 1600 X) со ЕПИ халоген осветлување.
• Елементи на повеќето наредби ќе биде предаден во рок од 1-3 дена по приемот на вашата исплата потврда и можете да ги добиете во рок од 10-28 работни дена.5 X намалување леќа вклучени дава вашиот компјутер екрани во исто поле на гледање како вашиот микроскоп е окуларот. Дигитална камера фотографира уште микроскопија слики, потоци живеат видео записи на вашиот компјутер, и е компатибилен со Windows XP/Vista/7/8, Mac OS X и Linux. Тоа доаѓа со 30 степен склони 360 степени rotatable trinocular главата, груба & казна, фокусирајќи се и две-слој, механичка фаза.
Превозот :
• Ние само брод ставки на вашиот потврди адреса во Ali Express (освен APO/FPO), па ве молиме да бидете сигурни дека адресата е точно пред да купите. Видео во живо и уште фотографирање може да се постави во различни резолуции истовремено.

Детали

Drawtube:
Trinocular
Материјал:
Метал
Теорија:
Биолошки Микроскоп
Зголемување На Односот На:
1500X - 3000X
Број На Модел На:
MEAKG300TZA-5M
Зголемување На Односот На:
40X-1600X
Свеж

Избор на клиенти