.

.

New
Поларизирана Микроскоп-AmScope Материјали Бинокуларна Поларизирана Микроскоп 40X-640X SKU: PZ200BA

Поларизирана Микроскоп-AmScope Материјали Бинокуларна Поларизирана Микроскоп 40X-640X SKU: PZ200BA

DEN 65606.00
DEN 128640.00

Стока
Достапно.


Оваа бинокуларна поларизирана микроскоп доаѓа со 45 степен склони 360 степени rotatable бинокуларна главата, груба & казна, фокусирајќи се и 20 W халоген осветлување, нудат шест зголемување settings (40 X, 64 X, 100 X, 160 X, 400 X, 640 X). Боја на Филтер : сина Цел Центрирање Клуч : 1. Вграден-во аналитичар може да биде отстранет од оптички пат.
• Ние ќе остави назад истиот повратни информации за вас, по добивањето на повратна информација.
Карактеристики : високо квалитетна професионална поларизирана микроскоп! Совршен за геологијата, petrology, mineralogy, токсикологија, pharmaceutics, и судска медицина! 360 степени rotatable фаза со заклучување контрола Изградена-во focusable Бертран објективот на rotatable диск со центрирање контроли Вградени во аналитичар со способност за отстранување од оптички пат 45 степен склони 360 степени rotatable лизгачки бинокуларна глава Шест зголемување прилагодувања, 40 X, 64 X, 100 X, 160 X, 400 X и 640 X Два пара на Eyepieces се вклучени Големи механички фаза со дамка отпорни заврши Целосна оптичко стакло елементи Прецизни земјата стакло леќи Сите метални и машински делови Коаксијален на грубата и фината фокус систем Двојна страна фокус контролните копчиња се Фокусира тензија механизам за контрола Прилагодливи interpupillary растојание Прилагодливи diopters на двете очи цевки Цврста метална конструкција конструкција со дамка отпорни глеѓ заврши Висока резолуција кристално јасни слики Дипломирал во 1 степен за 90 степени Brightfield/поларизирана избор knob за лесно менување на светлината од brightfield да поларизација.5 mm Осветлување : 6 V/20 W халоген крушка, се прилагодува осветленоста, CE заверена Вкупно вкупна Висина на Микроскоп : 485mm Испорака Тежина : 20 кг
Пакување Листа : Еден Од 45° Склони Gemel Тип Бинокуларна Главата Еден Микроскоп Тело со Рамка, База и Осветлување Систем Три Висок Квалитет Бесконечност План Вознемирувачки Цели : 4 X, 10 X 40 X Еден Пар на Widefield 10 X Eyepieces Еден Пар на Widefield 16 X Eyepieces Една Боја Филтер, Сина Еден 6 V/20 W Резервни Халоген Крушка, Еден Кабелот за Напојување и Еден Прашина се Покријат Сите Додатоци што се Прикажани во горната Слики Упатството за Корисникот
Плаќање :
• Ние го прифаќаме Alipay тука.

Детали

Drawtube:
Бинокуларна
Материјал:
Метал
Зголемување На Односот На:
500X - 1500X
Број На Модел На:
PZYXG200BA
Зголемување На Односот На:
40x-640x
Свеж

Избор на клиенти