.

.

New
Engravers gemologists-AmScope Материјали 3.5 X-90X Trinocular Оптички Влакна Бум Стерео Микроскоп со 8MP Камера

Engravers gemologists-AmScope Материјали 3.5 X-90X Trinocular Оптички Влакна Бум Стерео Микроскоп со 8MP Камера

DEN 50716.00
DEN 99444.00

Стока
Достапно.

Во можност да се Одржи Микроскоп Главата Кон Било Насоки. Trinocular зум микроскоп со висок квалитет супер widefield на гледање.8,000,000 пиксели) Намалување на Леќа : 0. Dual око цевки со прилагодливи диоптрија. СУПЕР widefield 30мм WF10 X/20 eyepieces (10 X моќ и 20mm поле на гледање). На fibe оптички илуминатор вклучува 35"-долго метал-sheathed оптички влакна прстен светлина и 150 Вати халоген извор на светлина со интензитет-прилагодливи контроли, обезбедување дури, кул и светли осветлување. 45° склони trinocular главата со СУПЕР widefield високо-eyepoint eyepieces.5 X Пиксели, Големина : 1. Совршен дури и Кварц халоген осветлување без греење. Кристално јасна оригинални вистинската боја микроскоп слики. Овој микроскоп е сосема нов во фабрика запечатена кутија.
Дигитална камера фотографира уште микроскопија слики, потоци живеат видео записи на вашиот компјутер, и е компатибилен со Windows XP/Vista/7/8, Mac OS X и Linux. Целосна оптичко стакло елементи Прецизни земјата стакло леќи Двојно-рака дизајн за 3-степен слобода. Гума eyeguards вклучени. Висок интензитет 21 V,150 W халоген сијалица. Точни усогласување обезбедување на замор-слободен долго време гледање. Произведени Според ISO 9001 Контрола на Квалитет Стандард Одлични Пет (5) Година Фабриката Гаранција
Спецификации : Глава : 45° склони 360° swiveling trinocular Окуларот : 30мм супер widefield високо-eyepoint WF10 X/20 Barlow Леќа : 0. Цврстата екипа челик бум стојат заврши со дамка-отпорни глеѓ. Прилагодливи interpupillary далечина. Разноврсна двојно-рака бум стојат покривање на голема работна површина.813 mm) Резолуција : 3264x2448 (прибл.38~2000ms, РЕНТАБИЛНОСТ Авто & Прирачник Оперативен Систем : Windows XP/Vista/7/8 (32 & 64-битна), Mac OS X, Linux PC Барања се : ПРОЦЕСОРОТ е еднакво на Intel Core2 2.0 порта Напреден софтвер за Windows :
- нуди Крои, ЕДФ, видео снимање и мерење функции
- спроведува мерки за должина, агли, arcs, области и др. Екстремно големи работи растојание до 8" (200mm).

Детали

Drawtube:
Trinocular
Материјал:
Метал
Теорија:
Стерео Микроскоп
Зголемување На Односот На:
500X & Под
Број На Модел На:
SMSYG-4TZ-ЗА-8M
Зголемување На Односот На:
3.5 x-90x
Свеж

Избор на клиенти