.

.

New
Металуршкиот Микроскоп--AmScope Материјали 40X-1000X Металуршки Микроскоп со Врвот и на Дното Светла

Металуршкиот Микроскоп--AmScope Материјали 40X-1000X Металуршки Микроскоп со Врвот и на Дното Светла

DEN 32153.00
DEN 63044.64

Стока
Достапно.

25 NA), 40 X (пролет, 0. Ве молиме да направите исплата во рок од 3 дена од денот на цел ако е можно.
• Оштетени на Пристигнување : Кога ќе се пријавите на пратката, ве молиме проверете го тоа внимателно.Ние имаме разбирање за несреќа може да има ако цел одат во ред,но ние ќе се обидеме потрудиме да ви даде задоволувачки резултати. Тоа е исто така одличен микроскопија систем за прикажување на транспарентни материјали вклучувајќи ги и оние во биолошките апликации. Се надевам да се воспостави долго бизнис со вас.
• Ние не сме одговорни за увозни давачки или такси. Испорака зависи од дестинацијата и други фактори, тоа може да потрае до 28 дена или повеќе. Тоа доаѓа сосема нов во оригиналната кутија.65 NA), 100 X (пролет, 1.Ве молиме да ни даде можност да го реши секој проблем.
• Ве молиме ни e-mail пред да замине никакви негативни повратни информации или отворање каков било спор на Ali Express. Ќе е подобро да се земе видео или фотографии кога ја отворите.Ве молиме оставете ги 5 ѕвезди во повратни информации до нас ако не сте задоволни со нашите производи и услуги.
• Елементи на повеќето наредби ќе биде предаден во рок од 1-3 дена по приемот на вашата исплата потврда и можете да ги добиете во рок од 10-28 работни дена.
Карактеристики : Висок квалитет trinocular професионални исправена металуршки metallographic микроскоп со рефлектира и пренесуваат осветлување систем! Совршен за детално испитување и микро-анализа на површински структури на метални материјали! Одличен за контрола на квалитетот во индустриското и истражување апликации вклучувајќи силикон обланда инспекција и леарници! Четири вкупно зголемување прилагодувања : 40 X, 100 X, 400 X и 1000 X 30 степен склони 360 степени rotatable лизгачки trinocular главата Целосно обложени оптички систем со висока резолуција 23mm универзална/стандард фото порта Прилагодливи interpupillary растојание Прилагодливи diopters на двете очи цевки Четири супериорен квалитет ПЛАН DIN цели, 4 X, 10 X, 40 X (пролет), и 100 X (пролет) Еден пар на widefield 10 X ПЛАН eyepieces Напредни ЕПИ-осветлување дизајн нуди одлични халоген осветлување и оптимална слика јасност Епи-Осветлување има независен филтер носители, aperature/поле дијафрагми и дијафрагмата усогласување контроли Brightfield пренесува осветлување систем има 1.

Детали

Drawtube:
Trinocular
Материјал:
Метал
Теорија:
Биолошки Микроскоп
Зголемување На Односот На:
500X - 1500X
Број На Модел На:
MEAKG300TZ-2L
Зголемување На Односот На:
40X-1000X
Свеж

Избор на клиенти