.

.

New
Зум Стерео Микроскоп--AmScope Материјали 3.5 X-90X Индустриски Инспекција Trinocular Зум Стерео Микроскоп w/ 80 LED Светло

Зум Стерео Микроскоп--AmScope Материјали 3.5 X-90X Индустриски Инспекција Trinocular Зум Стерео Микроскоп w/ 80 LED Светло

DEN 24205.00
DEN 47461.44

Стока
Достапно.

На trinocular порта овозможува да додадете фотографски или видео способност. Направен од страна на истата ОЕМ производители кои се обезбедува оптички инструменти за Leica, Zeiss, Nikon и Олимп, тоа доаѓа сосема нов во фабрика запечатена кутија и продажба на повеќе од $2,000.0 X Barlow Леќа
Еден Двоен-Рака Бум Стојат
Една Фокус Багажник
Една 80-LED Прстен Светлина
Еден Прстен Адаптер за Прстен Светлина
Еден Пар на Око-Чувари
Упатството за корисникот
.5 X-90 X Зум Моќ Стерео Микроскоп на Бум со 80-LED Светло!
Светло, Дури и и Кул Осветлување Осветлување
Разноврсна Бум Стојат Покривање На Голема Работна Површина
Двоен-Рака Дизајн за 3-Степен Слобода
Што ќе Ви овозможи да се Укаже Микроскоп Главата во Било која Насока Сакате
Висока Резолуција со Голема Рамност и Контраст
Простум Стерео Остри Слики во текот на СУПЕР Widefield на Гледање
8" (200mm) Голема Работа од Далечина
Точни Усогласување Обезбедување На Замор-Слободен Долго Време Ја Видите
Кристално Јасна Оригинални Вистински Слики Во Боја
45 Степен Склони Trinocular Главата со СУПЕР Widefield Високо-Eyepoint Eyepieces
30мм СУПЕР Widefield Eyepieces, WF10 X/20
Двете Окуларни-Цевки со Прилагодливи Диоптрија
Прилагодливи Interpupillary Растојание
Целосна Оптичко Стакло Елементи
Прецизни Земјата Стакло Леќи
Тешки-Должност Фрлија Челик Стојат Заврши со Дамка Отпорни Глеѓ
Солиден Солидна Екипа Челик База
Сите Метални Механички Компоненти
Гума Око-чувари Вклучени
Монтажа Прстен Адаптер Вклучен
Произведени според ISO 9001 Контрола на Квалитет Стандард
Одлична Пет (5) Година Гаранција Од Производителот
Спецификации :
Раководител : 45 степен склони 360 степени swiveling trinocular
Окулар : 30мм Супер widefield високо-eyepoint WF10 X/20
Barlow Леќи : 0.

Детали

Drawtube:
Trinocular
Материјал:
Метал
Теорија:
Стерео Микроскоп
Зголемување На Односот На:
500X & Под
Број На Модел На:
SMSYG-4TZ-80-ТИТЕ ГОДИНИ
Зголемување На Односот На:
3.5 x-90x
Свеж

Избор на клиенти