.

.

New
Оптички влакна Стерео Микроскоп--AmScope Материјали 3.5 X-90X Оптички Влакна Y & Прстен Светла Стерео Микроскоп + 10MP Камера

Оптички влакна Стерео Микроскоп--AmScope Материјали 3.5 X-90X Оптички Влакна Y & Прстен Светла Стерео Микроскоп + 10MP Камера

DEN 57111.00
DEN 111983.04

Стока
Достапно.


Карактеристики :
Прекрасен погоден клуч на рака пакет
3.0 X супер widefield
Цел Зум Опсег : 0. 10,000,000 пиксели)
Намалување На Леќа : 0.5 mm)
Едно CD со Софтвер и Корисникот Инструкции
Еден Оптички Влакна Прстен Светлина
Еден Двоен Gooseneck Оптички Влакна Светлина
Еден 150 W Халоген Извор на Светлина
Еден Пар на Око-Чувари
Упатството за корисникот
Испорака Тежина : 70 кг
Пакет : 2 (40 кг + 30 кг)
Плаќање : • Ние го прифаќаме Alipay тука.5 X намалување леќа вклучени дава вашиот компјутер екрани во исто поле на гледање како вашиот микроскоп е окуларот.5 X-90 X супер widefield зум стерео микроскоп со 10 MP USB2 дигитална камера обезбедува јасни јасни и остри слики. Испорака : • Ние само брод ставки на вашиот потврди адреса во Ali Express (освен APO/FPO), па ве молиме да бидете сигурни дека.589 mm(V), дијагонала 7. Тој нуди 2-1/2" (65mm) СУПЕР широко поле на гледање, 8" (200mm) долго време работи од далечина и 26 : 1 за голем зум зголемување сооднос.
Овој микроскоп е идеален инструмент за инженери, научници, engravers, gemologists, и секој во phlx и/или електронска индустрија.5 X-90 X супер голем зум зголемување на моќта
Разноврсна една рака бум стојат покривање на голема работна површина
45° склони trinocular главата со супер widefield високо-eyepoint eyepieces
Супер widefield 30мм WF10 X/20 eyepieces (10 X моќ со 20mm поле на гледање)
Висока резолуција оптички систем со голема рамност и контраст
Остри стерео исправено слики преку широко поле на гледање
Кристално јасна оригинални вистинската боја микроскоп слики
Dual око цевки со прилагодливи диоптрија
Цврстата екипа метал бум стојат заврши со дамка-отпорни глеѓ
Точни усогласување обезбедување на замор-слободен долго час гледање
Целосна оптичко стакло елементи
Прецизни земјата стакло леќи
Целосен метал хром-обложено механички компоненти
Прилагодливи interpupillary растојание
Гума око чувари вклучени
110 V, 150 W променлива Интензитет на оптички влакна извор на светлина
Висок Интензитет 21 V, 150 W халоген сијалица
Совршен дури и Кварц халоген осветлување без греење
Принудени воздух систем за ладење
3200 степени Kelvin светилка температура на бојата
Произведени Според ISO 9001 Контрола на Квалитет Стандард
Одлична Пет (5) Година Фабриката Гаранција
Спецификации :
Раководител : 45° склони 360° swiveling trinocular
Окулар : 30мм супер widefield високо-eyepoint WF10 X eyepieces со 20mm поле на гледање
Barlow Леќа : 0.

Детали

Drawtube:
Trinocular
Материјал:
Метал
Теорија:
Стерео Микроскоп
Зголемување На Односот На:
500X & Под
Број На Модел На:
SMSYG-3TZ-FODR-10M
Зголемување На Односот На:
3.5 x-90x
Свеж

Избор на клиенти