.

.

New
Две Светлината Металуршки Микроскоп--AmScope Материјали 40X-2500X Две Светлината Металуршки Микроскоп + 14MP USB Камера

Две Светлината Металуршки Микроскоп--AmScope Материјали 40X-2500X Две Светлината Металуршки Микроскоп + 14MP USB Камера

DEN 66047.00
DEN 129504.00

Стока
Достапно.

• Оштетени на Пристигнување : Кога ќе се пријавите на пратката, ве молиме проверете го тоа внимателно. Ве молиме да направите исплата во рок од 3 дена од денот на цел ако е можно. Тоа е исто така одличен микроскопија систем за прикажување на транспарентни материјали вклучувајќи ги и оние во биолошките апликации. Испорака зависи од дестинацијата и други фактори, тоа може да потрае до 28 дена или повеќе. Тоа е сосема нов во оригиналната кутија. Мало вредност : $4400. Испорака : • Ние само брод ставки на вашиот потврди адреса во Ali Express (освен APO/FPO), па ве молиме да бидете сигурни дека адресата е точно пред да купите. Тоа е идеален инструмент за металуршки, минерални и кристално идентификација.0 конекции и инсталацијата 30 степен склони 360 степени rotatable лизгачки trinocular главата Целосно обложени оптички систем со висока резолуција 23mm универзална/стандард фото порта Прилагодливи interpupillary растојание Прилагодливи diopters на двете очи цевки Четири супериорен квалитет ПЛАН DIN цели, 4 X, 10 X, 40 X (пролет), и 100 X (пролет) Два пара на widefield eyepieces, 10 X и 25 X Напредни ЕПИ-осветлување дизајн нуди одлични халоген осветлување и оптимална слика јасност Епи-Осветлување има независен филтер носители, aperature/поле дијафрагми и дијафрагмата усогласување контроли Brightfield пренесува осветлување систем има 1. Камерата прави фотографии, потоци и евиденција живеат видео записи на вашиот компјутер, компатибилен со Windows XP/Vista/7/8, Mac OS X и Linux.
Карактеристики : Висок квалитет trinocular професионални исправена металуршки metallographic микроскоп со рефлектира и пренесуваат осветлување систем! Совршен за детално испитување и микро-анализа на површински структури на метални материјали! Одличен за контрола на квалитетот во индустриското и истражување апликации вклучувајќи металуршки лаборатории, силициум обланда инспекција, и леарници! Шест зголемување прилагодувања : 40 X, 100 X, 250 X, 400 X, 1000 X и 2500 X 14 MP висока резолуција, со висок квалитет, боја USB3.

Детали

Drawtube:
Trinocular
Материјал:
Метал
Теорија:
Биолошки Микроскоп
Зголемување На Односот На:
1500X - 3000X
Број На Модел На:
MEAKG300TZC-2L-14M
Зголемување На Односот На:
40X-2500X
Свеж

Избор на клиенти