.

.

New
Зум Стерео Микроскоп--AmScope Материјали 7X-45X Индустриски Инспекција Trinocular Зум Стерео Микроскоп со 80 LED Светло

Зум Стерео Микроскоп--AmScope Материјали 7X-45X Индустриски Инспекција Trinocular Зум Стерео Микроскоп со 80 LED Светло

DEN 20444.00
DEN 40085.28

Стока
Достапно.

Тоа е право микроскоп за биолошка лабораторија апликации кои бараат кул осветлување. Тоа е идеален инструмент за производителите, gemologists, engravers, собирачи и секој во phlx и/или електронска индустрија.5
Зум Опсег : 6. На високо-eyepoint оптички дизајн обезбедува лесен и удобен набљудување, особено за eyeglass wearers. Интензитетот-прилагодлив LED прстен светлина обезбедува светла, дури и кул светлина осветлување.5 : 1
Диоптријата на Вредноста : +/-5dp
Interpupillary Растојание : 2-3/16" - 2-15/16" (55-75mm)
Работното Растојание : 4" (100mm)
Осветлување : 80-LED
Моќност : 110-240 V, 50-60 HZ, Автоматско Префрлување
Бум Стојат : 20" двојно-рака (вкупна должина : 30"), 17" висок столб, 10-1/4"x8-1/4"x2-0" солидна екипа челик база
Додатоци : око-чувари
Испорака Тежина : 75 кг
Пакети : 2 (60+15)
Пакување Листа :
Еден Trinocular Стерео Зум Глава
Еден Пар на СУПЕР Widefield 10 X Eyepieces
Еден Двоен-Рака Бум Стојат
Една Фокус Багажник
Една 80-LED Прстен Светлина
Еден Прстен Адаптер за Прстен Светлина
Еден Пар на Око-Чувари
Упатството за корисникот
. 3 D двојно-рака бум стојат ви овозможува да го вклучите микроскоп глава околу три различни оска (x, y, и z), што ќе ви овозможи да се укаже на микроскоп главата во БИЛО која насока сакате. Направен од страна на истата ОЕМ производители кои се обезбедува оптички инструменти за Leica, Zeiss, Nikon и Олимп, тоа доаѓа сосема нов во фабрика запечатена кутија и продажба на повеќе од $2,000.

Детали

Drawtube:
Trinocular
Материјал:
Метал
Теорија:
Стерео Микроскоп
Зголемување На Односот На:
500X & Под
Број На Модел На:
SMSYG-4T-80-ТИТЕ ГОДИНИ
Зголемување На Односот На:
7X-45X
Свеж

Избор на клиенти