.

.

New
Стерео Микроскоп--AmScope Материјали 10X & 30X Стерео Микроскоп на Бум Планината + Дигитална Камера

Стерео Микроскоп--AmScope Материјали 10X & 30X Стерео Микроскоп на Бум Планината + Дигитална Камера

DEN 18612.00
DEN 36493.44

Стока
Достапно.


Одлична пет (5) година производителот гаранција.
Јасни слики со 640x480 пиксели висока резолуција.
Целосна оптичко стакло елементи. Тоа е сосема нови во кутија.
Цел : 1 X и 3 X. Испорака : • Ние само брод ставки на вашиот потврди адреса во Ali Express (освен APO/FPO), па ве молиме да бидете сигурни дека адресата е точно пред да купите.
Пакување Листа :
Еден Trinocular Стерео Микроскоп Главата со 1 X и 3 X Цели
Еден Пар на Супер Widefield 10 X Eyepieces
Една рака Бум Стои со Фокус Багажник
Еден Пар на Око-чувари
Еден 0.
User-friendly софтвер вклучени. Користење на user-friendly софтвер вклучен, можете да ги изменувате микроскоп слики, снимање на видеа, фотографирање на мирни слики и зачувајте ги во BMP, TIFF, JPG, PICT, PTL или други формати. Оваа микроскопија систем е идеален инструмент за gemologists, собирачи, engravers, истражувачки лаборатории, и секој во електрониката и phlx индустрии. Тоа е направен од страна на истата техничари и на истата производна линија како оптички инструменти за Leica, Zeiss, Nikon и Олимп.
23mm универзална исправена слика цевка за камера или видео прилогот.
10 X и 30 X Зголемување Settings.
Остри стерео исправено слики преку widefield на гледање.
Тешки-должност фрлија челик стојат заврши со дамка отпорни на емајлот.
Точни усогласување обезбедување на замор-слободен долго време набљудување.Ве молиме да ни даде можност да го реши секој проблем.
Гума око-чувари вклучени.
Голема работа од далечина.
Interpupillary Растојание : 2-3/16" - 2-15/16"(55-75mm). • Оштетени на Пристигнување : Кога ќе се пријавите на пратката, ве молиме проверете го тоа внимателно. • Елементи на повеќето наредби ќе биде предаден во рок од 1-3 дена по приемот на вашата исплата потврда и можете да ги добиете во рок од 10-28 работни дена.
Trinocular порта за висок квалитет на фотографии или видео.
Карактеристики :
Голем стерео микроскоп со дигитална слика систем!
Супер widefield високо-eyepoint оптика!
Кристално јасна оригинални вистинската боја стерео слики.

Детали

Drawtube:
Trinocular
Материјал:
Метал
Теорија:
Стерео Микроскоп
Зголемување На Односот На:
500X & Под
Број На Модел На:
SWSYG-3T13-PB
Зголемување На Односот На:
10x-30x
Свеж

Избор на клиенти