.

.

New
Trinocular Бум Стојат Стерео Зум Микроскоп-AmScope Материјали 2X-225X Trinocular Бум Стојат Стерео Зум Микроскоп + 5MP Камера

Trinocular Бум Стојат Стерео Зум Микроскоп-AmScope Материјали 2X-225X Trinocular Бум Стојат Стерео Зум Микроскоп + 5MP Камера

DEN 82221.00
DEN 161217.12

Стока
Достапно.

5,040,000 пиксели) Намалување на Леќа : 0. Ќе е подобро да се земе видео или фотографии кога ја отворите. Дигитална камера фотографира уште микроскопија слики, потоци живеат видео записи на вашиот компјутер, и е компатибилен со Windows XP/Vista/7/8, Mac OS X и Linux. На user-friendly софтвер за Windows нуди напредни функции, вклучувајќи Крои, ЕДФ (Продолжува Длабочина од Фокус), видео снимање, мерење и функции.
- дава вашиот компјутер екрани во исто поле на гледање како вашиот микроскоп е окуларот
- ги зачувува фотографии во BMP, TIFF, JPG, PICT, PTL или други формати
- уредување и процесот микроскопија слики на начин сличен на Photo Shop
- видео во живо и уште фотографирање може да се постави во различни резолуции истовремено Живот-време на слободен софтвер надградби
Пакување Листа : Еден Trinocular Стерео Зум Главата на Еден Пар на WF10 X/22 Екстремни Widefield Високо-Eyepoint Eyepieces Еден Пар на WF25 X/9 Екстремни Widefield Високо-Eyepoint Eyepieces Две Barlow Леќи Еден 3 D Двојно-Рака Бум Стои со Фокус Рек Еден Пар на Око-Чувари Еден 150 W Халоген Извор на Светлина Еден Оптички Влакна Прстен Светлина со Монтажа Адаптер Упатството за Корисникот за Микроскоп Еден 5 MP USB2. • Оштетени на Пристигнување : Кога ќе се пријавите на пратката, ве молиме проверете го тоа внимателно. Можете да ја уредувате и процесот слики на начин сличен на Photo Shop . Ако постои каква било штета или.28 mm(V), дијагонала 7.0 Микроскоп Дигитална Камера со Намалување Леќа Две Монтажа Адаптери за Камерата Еден USB Кабел за Едно CD со Софтвер, Возач и Чекор-по-Чекор Корисникот, Упатства за Камерата Две Камера Адаптери
Плаќање : • Ние го прифаќаме Alipay тука.3 Х и 2 X Зум Опсег : 112 : 1 Диоптријата на Вредноста : ±5dp Interpupillary Растојание : 2-3/16" - 2-15/16"(55-75mm) Работни Растојание : 14" (350mm) Бум Стојат : 20" двојно-рака (вкупна должина : 30"), 17" висок столб, 10-1/4"x8-1/4"x2-0" солидна екипа челик база Додатоци : око-чувари Тежина : 75 lbs (34 килограми) Пакети : 2 (53 кг и 22 lbs)
Камерата Спецификации : Сензор : Aptina MT9 P001 CMOS (боја) Сензор Големина : 1/2.

Детали

Drawtube:
Trinocular
Материјал:
Метал
Теорија:
Стерео Микроскоп
Зголемување На Односот На:
500X & Под
Број На Модел На:
ZM-4TW3-ЗА-5M
Зголемување На Односот На:
2X-225X
Свеж

Избор на клиенти