.

.

New
AmScope Материјали 40X-1500X Професионални Лабораторија за Биолошки Микроскоп + 5MP Камера

AmScope Материјали 40X-1500X Професионални Лабораторија за Биолошки Микроскоп + 5MP Камера

DEN 121909.00
DEN 239038.08

Стока
Достапно.

5 X намалување леќа вклучени дава вашиот компјутер екрани во исто поле на гледање како вашиот микроскоп е окуларот.53 v / лукс-sec (550nm) Рамка го Оценувате : 60fps @640x480, 18fps @1280x960, 5fps @2592 x 1944 Изложеност : 0. Тоа е направен од страна на истата техничари и на истата производна линија како оптички инструменти за Leica, Zeiss, Nikon и Олимп. Овој микроскоп доаѓа опремен со пет висок квалитет План Achromatic цели (4 X, 10 X, 20 X, 40 X, 100 X), два пара на екстремни widefield eyepieces : PL10 X и WH15 X/16, Kohler осветлување, 30-степен наклонети, 360-степен swiveling, надоместок-слободен trinocular главата, коаксијален крупни & парична казна фокус систем, и 3-D механички фаза.2 µm G Чувствителност : 0.13 mm) Резолуција : 2592 x 1944 (прибл. Видео во живо и уште фотографирање може да се постави во различни резолуции истовремено.21~2000ms, РЕНТАБИЛНОСТ Авто & Прирачник Оперативен Систем : Windows XP/Vista/7/8 (32 & 64-битна), Mac OS X, Linux PC Барања се : ПРОЦЕСОРОТ е еднакво на Intel Core2 2.22 замав achromatic кондензаторот Факултативна N. Тоа обезбедува десет зголемување прилагодувања : 40 X, 60 X, 100 X, 150 X, 200 X, 300 X, 400 X, 600 X, 1000 X и 1500 X.
Карактеристики : Напредни Истражувачки Соединение Микроскоп со 5 MP Висока Резолуција Дигитална Камера! Бесконечност Коригира Оптички Систем Целосно Обложени Оптички Систем со Висока Резолуција Кристално Јасни и Остри Слики со Прецизни Механички Систем за Контрола Назад Nosepiece Дизајн за Пространа Операција Соба Kohler Осветлување Систем со Областа Дијафрагмата за Осветлување Контрола 30-Степен Наклонети, 360-Степен Swiveling, Надомест Слободни Trinocular Главата Десет Зголемување Нивоа : 40 X, 60 X, 100 X, 150 X, 200 X, 300 X, 400 X, 600 X, 1000 X и 1500 X Интензитет-Променлива Пренесува Халоген Осветлување Систем Abbe Кондензаторот со Ирис Дијафрагмата и Замав Надвор Филтер Држач Боја Филтри Решетката и Крило на Вредноста на Кондензаторот Ниска Позиција Коаксијален Фаза Движење Контрола на Копчиња Двојна Страна Коаксијален на Грубата и Фината Фокус Контрола Прилагодливи Interpupillary Растојание Прилагодливи Диоптријата на Окуларна Трајни Фрлија Алуминиум Рамка Стои со Дамка Отпорни Глеѓ Заврши Пет Бесконечност План Цели Вклучени Две Групи на Екстремни Widefield Eyepieces се Вклучени Quintuple, Обратна, Екстра-Големи Nosepiece со Широк, Knurled Зафат за Лесно Ракување Голем Двоен Слој Механички Фаза со Дамка Отпорни Заврши Нагоре Фаза Затка за Заштита на Цели и Слајдови Компатибилен со Широк Спектар на дополнителна опрема, Вклучувајќи Фаза Контраст и Darkfield Кондензатори Произведени Според ISO 9001 Контрола на Квалитет Стандард Одлични Пет (5) Година Фабриката Гаранција
Спецификации : Оптички Систем : бесконечност коригира Nosepiece : сменат, топката имајќи quintuple Глава : gemel тип на trinoculor главата, 30-степен склони Окуларот : висок око-точка план eyepieces, PL10 X22mm и WH15 X/16 Цели : бесконечност план цел 4 X, 10 X, 20 X, 40 X (пролет), 100 X (пролет, нафта) Изборен План Фаза Разлика Цели : 10 X, 20 X, 40 X, 100 X Фокусирајќи се : ниска позиција коаксијален фокус систем за Фокусирање Опсег : 1-3/16" (30мм) Interpupillary Прилагодување Механизми : 2-3/16" - 3-0" (55 - 75mm) Механички Цевка Должина : 6-5/16" (160mm) Механички Фаза : 6.

Детали

Drawtube:
Trinocular
Материјал:
Метал
Теорија:
Биолошки Микроскоп
Зголемување На Односот На:
500X - 1500X
Број На Модел На:
TSYG700A-5M
Зголемување На Односот На:
40x-1500X
Свеж

Избор на клиенти