.

.

New
Ветеринарна Соединение Микроскоп--AmScope Материјали 40X-2000X Ветеринарна Соединение Микроскоп со Механички Фаза

Ветеринарна Соединение Микроскоп--AmScope Материјали 40X-2000X Ветеринарна Соединение Микроскоп со Механички Фаза

DEN 6954.00
DEN 13635.84

Стока
Достапно.

Ве молиме да ни даде можност да го реши секој проблем.
• Ние се грижиме за нашите редовни клиенти,а ние секогаш ќе се обидува да им помогне на вас.
• Елементи на повеќето наредби ќе биде предаден во рок од 1-3 дена по приемот на вашата исплата потврда и можете да ги добиете во рок од 10-28 работни дена.
Карактеристики : одлична прифатлива висока моќност соединение микроскоп! 360 степени rotatable monocular глава 45 степен склони око цевка Механички фаза за лесно слајд плови контрола на Големи обичен фаза со клипови и дамка отпорни заврши Посебна крупни & казна, фокусирајќи се Целосно обложени оптички систем со висока резолуција Кристално јасни и остри слики со Висок квалитет студент микроскоп Совршен за учениците од средните училишта Осум нивоа на зголемување : 40x, 80x, 100x, 200x, 400x, 800x, 1000x & 2000x Нагоре фаза затка за заштита на слајдови и задачи Вграден електричен систем за осветлување Abbe кондензаторот со ирис дијафрагмата филтер држач Двоен фокус контрола на копчиња Четири DIN Achromatic цели Целосна оптичко стакло елементи Сите метални механички компоненти, Прецизни земјата стаклена леќа Цврста метална конструкција конструкција со дамка отпорни глеѓ заврши Резервни сијалица, спојување и шише вклучени Произведени според ISO 9001 контрола на квалитет стандард Одлични пет (5) година фабриката гаранција
Спецификации : Nosepiece : четворни Глава : 45 степен склони monocular Widefield Окуларот : WF10x & WF20x Achromatic цели : 4x, 10x, 40x (пролет), 100x (нафта, пролет) Фаза димензии : 4-3/8" x 4-3/4" (110x120mm) Abbe кондензаторот : NA=1. Затоа,вашите повратни информации е од исклучително значење за нас.
Повратни информации :
• Ние се потпираат на Ali Express е Повратни информации и клиентите задоволство да се успее. Со дизајнирање, производство и дистрибуција на нашите сопствени Am Scope бренд микроскопа и додатоци, ние сме во состојба да ги задржи трошоците се пониски од другите микроскоп дилери.

Детали

Drawtube:
Monocular
Материјал:
Метал
Теорија:
Биолошки Микроскоп
Зголемување На Односот На:
1500X - 3000X
Број На Модел На:
MSYG500B-MS
Зголемување На Односот На:
40x-2000X
Свеж

Избор на клиенти