.

.

New
Trinocular Articulating Зум Микроскоп--AmScope Материјали 3.5 X-90X Trinocular Articulating Зум Микроскоп + Прстен Светлина

Trinocular Articulating Зум Микроскоп--AmScope Материјали 3.5 X-90X Trinocular Articulating Зум Микроскоп + Прстен Светлина

DEN 28908.00
DEN 56681.28

Стока
Достапно.

5 X Супер Widefield Barlow Леќа
Еден 2. Со 30мм супер widefield високо-eyepoint 10 X eyepieces, микроскоп нуди 26 : 1 за голем зум зголемување на моќта, 8" (200mm) голема работа на далечина, и 2-1/2" (65mm) супер широко поле на гледање. • Ние не сме одговорни за увозни давачки или такси. Испорака : • Ние само брод ставки на вашиот потврди адреса во Ali Express (освен APO/FPO), па ве молиме да бидете сигурни дека адресата е точно пред да купите. Испорака зависи од дестинацијата и други фактори, тоа може да потрае до 28 дена или повеќе.
Оваа articulating стерео зум микроскоп вклучува 3. Се надевам да се воспостави долго бизнис со вас.Ве молиме да ни даде можност да го реши секој проблем. • Ние се грижиме за нашите редовни клиенти,а ние секогаш ќе се обидува да им помогне на вас. Со дизајнирање, производство и дистрибуција на нашите сопствени Am Scope бренд микроскопа и додатоци, ние сме во состојба да ги задржи трошоците се пониски од другите микроскоп дилери. Ќе е подобро да се земе видео или фотографии кога ја отворите.5 X
Zoom Ratio : 26 : 1
Работното Растојание : 8" (200mm)
Поле на Гледање : 2-1/2" (65mm)
Диоптријата на Вредноста : +/-5dp
Interpupillary Растојание : 2-3/16" - 2-15/16" (55-75mm)
Стојат : тешки articulating рака со менгеме
Осветлување : 8 W 110 V (220 V верзија е достапна) флуоресцентни прстен светлина
Додатоци : око-чувари
Пакување Листа :
Еден Trinocular Зум Микроскоп Глава
Еден Пар на Супер Widefield Високо-eyepoint 10 X Eyepieces
Еден 0. • Оштетени на Пристигнување : Кога ќе се пријавите на пратката, ве молиме проверете го тоа внимателно. Овој микроскоп е идеален инструмент за истражувачки лаборатории, gemologists или некој во phlx или електронската индустрија. Ние ќе ви даде најдобра цена и подобра услуга кога ќе се направи ред следниот пат. Тоа е сосема нови во кутија.0 X Супер Widefield Barlow Леќа
Еден Articulating Рака со Менгеме
Една Фокус Багажник
Еден Флуоресцентни Прстен Светлина
Еден Прстен Светлина Адаптер
Еден Пар на Око-чувари
Испорака Тежина : 30 кг
Плаќање : • Ние го прифаќаме Alipay тука.

Детали

Бренд Име:
AmScope
Теорија:
Стерео Микроскоп
Број На Модел На:
СМ-6TZ-FRL-G103
Зголемување На Односот На:
500X & Под
Материјал:
Метал
Drawtube:
Trinocular
Зголемување На Односот На:
3.5 x-90x
Свеж

Избор на клиенти