.

.

New
Trinocular Соединение Микроскоп--AmScope Материјали 40X-2500X 3W LED Trinocular Соединение Микроскоп со 1.3 MP Дигитална Камера

Trinocular Соединение Микроскоп--AmScope Материјали 40X-2500X 3W LED Trinocular Соединение Микроскоп со 1.3 MP Дигитална Камера

DEN 19317.00
DEN 37876.32

Стока
Достапно.


Прилагодливи диоптријата на левото око цевка.
Осигурач и шише вклучени.
Цврста метална конструкција конструкција со дамка отпорни глеѓ заврши.14 ms~2000ms, РЕНТАБИЛНОСТ Авто & Упатство
Оперативен Систем : Windows XP/Vista/7/8 (32 & 64-битна), Mac OS X, Linux
PC Барања се : ПРОЦЕСОРОТ е еднакво на Intel Core2 2.
Филтер : сина и зелена боја.0 порта
Напреден софтвер за Windows :
- нуди Крои, ЕДФ, видео снимање и мерење функции
- спроведува мерки за должина, агли, arcs, области и др. Испорака : • Ние само брод ставки на вашиот потврди адреса во Ali Express (освен APO/FPO), па ве молиме да бидете сигурни дека адресата е точно пред да купите.
Abbe кондензаторот со ирис дијафрагмата замав надвор филтер држач.
Осветлување : променлива 3 W LED. Тој нуди шест зголемување сили (40 X, 100 X, 250 X, 400 X, 1000 X и 2500 X).
Поделба на парична казна фокус : 0.
Achromatic цел : 4 X, 10 X, 40 X (пролет), 100 X (пролет, нафта).
Камерата Спецификации :
Сензор : Aptina MT9 M111 CMOS (боја)
Сензор Големина : 1/2" (6.002 mm)
Фокус : коаксијален крупни парична казна, со тензија контрола и затка.
Диоптрија : прилагодлив на левото око цевка.
Фокусирајќи се на опсегот : 1-3/16" (30мм).
Abbe кондензаторот : NA=1.
Сите метални механички компоненти.
Целосно обложени оптички систем со висока резолуција.
Четири DIN achromatic цели.
Прецизни земјата стаклена леќа.
Широк напон за напојување : 85-265 V.
Шест ниво зголемување поставки од 40 X да 2500 X.
Eyepieces : WF10 X и WF25 X.
Прилагодливи interpupillary далечина. Намалувањето објектив овозможува истата област приказ на слики на екранот на вашиот компјутер, како што се гледа преку eyepieces.
30° склони 360° swiveling siedentopf trinocular главата.
Фаза димензии : 5-1/2" x 5-1/2" (140mm x 140mm).

Детали

Drawtube:
Trinocular
Материјал:
Метал
Теорија:
Биолошки Микроскоп
Зголемување На Односот На:
1500X - 3000X
Број На Модел На:
SMSYG-4T-144A
Зголемување На Односот На:
40X-2500X
Свеж

Избор на клиенти