.

.

New
Trinocular LED Бум Стојат Микроскоп--AmScope Материјали 3.5 X-90X Trinocular LED Бум Стојат Стерео Микроскоп + 8MP Камера

Trinocular LED Бум Стојат Микроскоп--AmScope Материјали 3.5 X-90X Trinocular LED Бум Стојат Стерео Микроскоп + 8MP Камера

DEN 33564.00
DEN 65810.88

Стока
Достапно.

Тоа е, исто така, совршен микроскоп за биолошка лабораторија апликации кои бараат ниска топлина ослободување. На високо-eyepoint оптички дизајн обезбедува лесен и удобен набљудување за сите корисници вклучувајќи ги и eyeglass wearers.5 X Barlow Леќа
Еден СУПЕР Widefield 2.0 Дигитална Камера со Намалување Леќа
Две Монтажа. Тоа е сосема нов во фабрички запечатени кутии.5 X намалување леќа вклучени дава вашиот компјутер екрани во исто поле на гледање како вашиот микроскоп е окуларот.
Бум стојат дава вашиот микроскоп флексибилност за да се покрие голема работна површина.
Дигитална камера фотографира уште микроскопија слики, потоци живеат видео записи на вашиот компјутер, и е компатибилен со Windows XP/Vista/7/8, Mac OS X и Linux. Своето мало вредност е $2,700.
Карактеристики :
3.5 X-90 X Континуирано Зум Зголемување Микроскопија Систем на Бум Стојат!
54-LED Прстен Светлина и 8 MP Колор Дигитална Камера Вклучени!
54-LED Светла, Дури и Кул Осветлување Осветлување
45 Степен Склони Trinocular Главата со СУПЕР Widefield Високо-Eyepoint Eyepieces
Простум Стерео Остри Слики во текот на СУПЕР Widefield на Гледање
Целосна Оптичко Стакло Елементи
Прецизни Земјата Стакло Леќи
Висока Резолуција со Голема Рамност и Контраст
Кристално Јасна Оригинални Вистински Слики Во Боја
30мм СУПЕР Widefield WF10 X/20 Eyepieces
Голема Работа Од Далечина
Точни Усогласување Обезбедување На Замор-Слободен Набљудување
Двете Окуларни-Цевки со Прилагодливи Диоптрија
Прилагодливи Interpupillary Растојание
Разноврсна Бум Стојат Покривање На Голема Работна Површина
Тешки-Должност Фрлија Челик Стојат Заврши со Дамка Отпорни Глеѓ
Солиден Солидна Екипа Челик База
Сите Метални Механички Компоненти
Гума Око-чувари Вклучени
Монтажа Адаптер за LED Прстен Светлина Вклучени
Камерата Адаптери за Монтирање Сите Други Микроскопа Вклучени
Произведени Според ISO 9001 Контрола на Квалитет Стандард
Одлична Пет (5) Година Фабриката Гаранција
Спецификации :
Раководител : 45 степен склони 360 степени swiveling trinocular
Окулар : 30мм Супер widefield високо-eyepoint WF10 X/20
Цел : 0.

Детали

Drawtube:
Trinocular
Материјал:
Метал
Теорија:
Стерео Микроскоп
Зголемување На Односот На:
500X & Под
Број На Модел На:
SMSYG-3TZ-54S-8M
Зголемување На Односот На:
3.5 x-90x
Свеж

Избор на клиенти