.

.

New
Стерео Микроскоп--AmScope Материјали 10X-20X-30X-60X Стерео Микроскоп со Две Светла + 2MP USB Камера

Стерео Микроскоп--AmScope Материјали 10X-20X-30X-60X Стерео Микроскоп со Две Светла + 2MP USB Камера

DEN 10220.00
DEN 20039.04

Стока
Достапно.


Горна/долна халоген светла. 2,000,000 пиксели)
Сензор Големина : 1/3.
Точни усогласување обезбедување на замор-слободен долго час гледање. Својот сестран осветлување систем обезбедува и инцидент (врв) осветлување и се пренесува (дното) осветлување.
Карактеристики :
Прифатлива голема стерео микроскоп со дигитална слика систем!
45 степен склони бинокуларна главата со заклучен во eyepieces. Живеат за видео и режимот за фотографирање може да се постави во различни резолуции истовремено.
Одлична пет (5) година производителот гаранција.8 µm
G Чувствителност : 1. Тоа може да се користи во геологијата, шумарство, археологија, земјоделството, биологија и е соодветно за образовни цели во болници и училишта.0 v / лукс-sec(550nm)
Рамка го Оценувате : 5fps @1600x1200, 7.0 порта
Напреден софтвер за Windows :
- нуди крои, ЕДФ, видео снимање и мерење функции
- спроведува мерки за должина, агли, arcs, области и др.
Диоптријата на Вредноста : +/-5dp.5 fps @1280 x 1024 или 1280x960, 20fps @800x600, 30fps @други резолуции
Оперативен Систем : Windows XP/Vista/7/8 (32 & 64-битна), Mac OS X, Linux
PC Барања се : ПРОЦЕСОРОТ е еднакво на Intel Core2 2.
Висок квалитет на оригиналниот вистинската боја.
Оваа напред бинокуларна стерео микроскоп доаѓа со 2 MP колор USB камера, нуди четири зголемување на моќта прилагодувања, 10 X-20 X-30 X-60 X.
Окуларни-цевка со прилагодливи диоптрија.
Задоволство гарантира или вашите пари назад!
Произведени според ISO 9001 контрола на квалитет стандарди.
Четири зголемување нивоа : 10 X-20 X-30 X-60 X. Тоа е сосема нов во фабрика-запечатена кутија. Своето мало вредност е над $900. Можете да изберете помеѓу инцидентот осветлување сјајна надолу кон објектот или да се пренесува осветлување преку матирано фаза плоча.

Детали

Бренд Име:
AmScope
Теорија:
Стерео Микроскоп
Зголемување На Односот На:
500X & Под
Drawtube:
Бинокуларна
Материјал:
Метал
Број На Модел На:
SE305R-PZ-Е2-G107
Зголемување На Односот На:
10X-20X-30X-60X
Свеж

Избор на клиенти