.

.

New
Студентот Соединение Микроскоп--AmScope Материјали 40X-400X Студент Соединение Микроскоп + 1.3 MP Дигитална Камера

Студентот Соединение Микроскоп--AmScope Материјали 40X-400X Студент Соединение Микроскоп + 1.3 MP Дигитална Камера

DEN 8365.00
DEN 16401.60

Стока
Достапно.

37 X Пиксели, Големина : 5. Раководител : 45 степен склони monocular Широко поле Окуларот : WF10 X Achromatic Цели : 4 X, 10 X, 40 X (пролет) Фаза Димензии : 4-3/8" x 4-3/4" (110x120mm) Кондензаторот : NA=0. Своето мало вредност е над $780.8 m) USB Кабел за Едно CD со Софтвер и Корисникот Инструкции Испорака Тежина : 10 кг
Плаќање :
• Ние го прифаќаме Alipay тука. Можете да ја уредувате и процесот слики на начин сличен на Photo Shop .
• Оштетени на Пристигнување : Кога ќе се пријавите на пратката, ве молиме проверете го тоа внимателно. Ние ќе ви даде најдобра цена и подобра услуга кога ќе се направи ред следниот пат.
Превозот :
• Ние само брод ставки на вашиот потврди адреса во Ali Express (освен APO/FPO), па ве молиме да бидете сигурни дека адресата е точно пред да купите.
• Ние не сме одговорни за увозни давачки или такси.
• Елементи на повеќето наредби ќе биде предаден во рок од 1-3 дена по приемот на вашата исплата потврда и можете да ги добиете во рок од 10-28 работни дена.
• Ние ќе остави назад истиот повратни информации за вас, по добивањето на повратна информација.37 X намалување леќа вклучени дава вашиот компјутер екрани во исто поле на гледање како вашиот микроскоп е окуларот.32 mm(V), дијагонала 8. Испорака зависи од дестинацијата и други фактори, тоа може да потрае до 28 дена или повеќе.8 GHz или повисок, USB2. Ве молиме да направите исплата во рок од 3 дена од денот на цел ако е можно. 1,310,000 пиксели) Намалување на Леќа : 0. Микроскоп Димензии : 7-1/2" x 5-1/8" x 15-0"
Камерата Спецификации : Сензор : Aptina MT9 M111 CMOS (боја) Сензор Големина : 1/2" (6.0 порта Напреден софтвер за Windows :
- нуди Крои, ЕДФ, видео снимање и мерење функции
- спроведува мерки за должина, агли, arcs, области и др. Видео во живо и уште фотографирање може да се постави во различни резолуции истовремено.
Повратни информации :
• Ние се потпираат на Ali Express е Повратни информации и клиентите задоволство да се успее.

Детали

Drawtube:
Monocular
Материјал:
Метал
Теорија:
Биолошки Микроскоп
Зголемување На Односот На:
500X & Под
Број На Модел На:
MSYG200-MS-M
Зголемување На Односот На:
40X-400X
Свеж

Избор на клиенти