.

.

New
Бум Стојат Стерео Микроскоп--AmScope Материјали 3.5 X-90X Бум Стојат Стерео Микроскоп 80 w-LED Прстен Светлина + Дигиталната Камера 5MP

Бум Стојат Стерео Микроскоп--AmScope Материјали 3.5 X-90X Бум Стојат Стерео Микроскоп 80 w-LED Прстен Светлина + Дигиталната

DEN 36431.00
DEN 71432.64

Стока
Достапно.

Можете да ја уредувате и процесот слики на начин сличен на Photo Shop.2 µm G Чувствителност : 0. Направен од страна на истата ОЕМ производители кои се обезбедува оптички инструменти за Leica, Zeiss, Nikon и Олимп, тоа доаѓа сосема нов во фабрика запечатена кутија и продажба на повеќе од $3,200.5 X намалување леќа вклучени дава вашиот компјутер екрани во исто поле на гледање како вашиот микроскоп е окуларот.0 X Barlow Леќа Еден Двоен-Рака Бум Стои со Фокус Рек Еден 5 MP USB2. Оваа микроскопија систем е идеален инструмент за gemologists, производство инженери, и секој во phlx и електроника индустрии.5 X-90 X супер широк зум зголемување на моќта Trinocular Дизајн за Додавање Фотографски или Видео Способност Исправена Цевка за USB Дигиталната Камера, Видео за видео камера или CCD Камера Прилог Супер висока резолуција со голема рамност и контраст, давање остри и јасни слики Trinocular главата со 45-степен склони 360-степен swiveling око цевки 30мм СУПЕР widefield високо-eyepoint 10 X eyepieces со 20 мм поле на гледање Висока резолуција оптички систем со голема рамност и Остар контраст стерео исправено слики со широко поле на гледање Кристално јасна оригинални вистинската боја микроскоп слики Двојна око цевки со прилагодливи диоптрија Прилагодливи interpupillary растојание 8" (200mm) голема работа од далечина Точни усогласување обезбедување на замор-слободен долго време гледање на Целосна оптичко стакло елементи Прецизни земјата стакло леќи Разноврсна бум стојат покривање на голема работна површина Двојно-рака дизајн за 3-степен слобода што ќе ви овозможи да се укаже микроскоп главата во било која насока сакате Тешки-должност фрлија челик стојат заврши со дамка отпорни глеѓ Солиден солидна екипа челик база Сите метални и машински компонента Целосен метал хром-обложено механички компоненти Гума eyeguards вклучени Произведени Според ISO 9001 Контрола на Квалитет Стандард Одлични Пет (5) Година Фабриката Гаранција
Спецификации : Глава : 360 степени rotatable 45 степен склони trinocular Eyepieces : 30мм супер widefield високо-eyepoint WH10 X/20 MM со 20mm поле на гледање Barlow Леќа : 0.

Детали

Drawtube:
Trinocular
Материјал:
Метал
Теорија:
Стерео Микроскоп
Зголемување На Односот На:
500X & Под
Број На Модел На:
SMSYG-4TZ-80M-5M
Зголемување На Односот На:
3.5 x-90x
Свеж

Избор на клиенти