.

.

New
Trinocular Поларизирана Микроскоп --AmScope Материјали Trinocular Поларизирана Микроскоп 40X-800X

Trinocular Поларизирана Микроскоп --AmScope Материјали Trinocular Поларизирана Микроскоп 40X-800X

DEN 68005.00
DEN 133344.00

Стока
Достапно.


Оваа trinocular поларизирана микроскоп доаѓа со 45° склони 360° rotatable главата, груба казна, фокусирајќи се и 20 W халоген осветлување.Ве молиме да ни даде можност да го реши секој проблем. Ние ќе ви помогнат да се реши проблемот. Произведени според ISO 9001 контрола на квалитет стандарди за Одлични пет (5) година фабриката гаранција Непобедлива најниска цена гарантира или разлика назад! Задоволство гарантира или вашите пари назад!
Спецификации : Eyepieces : WF10 X и 20 X Цели : 4 X, 10 X 40 X Глава : 45° склони Gemel тип на trinocular главата Nosepiece : четворни Фокус Систем : коаксијален крупни парична казна контроли Крупни Прилагодување Патување Опсег : 28mm (фаза движење растојание до/надолу) Глоба Прилагодување Поделба : 0.Ние имаме разбирање за несреќа може да има ако цел одат во ред,но ние ќе се обидеме потрудиме да ви даде задоволувачки резултати.
Повратни информации :
• Ние се потпираат на Ali Express е Повратни информации и клиентите задоволство да се успее. Три DIN вирус-слободен План Achromatic цели се вклучени : 4 X, 10 X 40 X (Пролет) 55мм - 75mm прилагодливи interpupillary растојание (растојание помеѓу две очи) Oculars со прилагодливи диоптрија Управување со назабена челик брзини за полесно и подобро кондензаторот за контрола на Големи целосно rotatable фаза со топката имајќи движење, 160mm дијаметар со дипломирањето се одбележува секој 1 степен за целосна 360 степени Фаза ротација заклучување со завртки Монтажни фаза слајд клипови Напнатост-прилагодливи крупни фокусирајќи се Прилагодливи за заклучување прстен затка да се ограничи крупни опсег и заштита на слајдови 20 W Интензитет-променлива Халоген Пренесува Осветлување Резервни сијалица, осигурач, , и за прашина маска вклучени. Ние ќе ви даде најдобра цена и подобра услуга кога ќе се направи ред следниот пат.Ве молиме оставете ги 5 ѕвезди во повратни информации до нас ако не сте задоволни со нашите производи и услуги. Испорака зависи од дестинацијата и други фактори, тоа може да потрае до 28 дена или повеќе.

Детали

Drawtube:
Trinocular
Материјал:
Метал
Теорија:
Биолошки Микроскоп
Зголемување На Односот На:
500X - 1500X
Број На Модел На:
PZYXG200TB
Зголемување На Односот На:
40X-800X
Свеж

Избор на клиенти