.

.

New
Дигитални Соединение Микроскоп--AmScope Материјали 40X-2000X LED Дигитални Бинокуларна Соединение Микроскоп w 3D Фаза +1.3 MP USB Камера

Дигитални Соединение Микроскоп--AmScope Материјали 40X-2000X LED Дигитални Бинокуларна Соединение Микроскоп w 3D Фаза +1.3 MP

DEN 11607.00
DEN 22759.68

Стока
Достапно.

5 fps @1024x768 или 800x600, 30fps @други резолуции Оперативен Систем : Windows XP/Vista/7/8 (32 & 64-битна), Mac OS X, Linux PC Барања се : ПРОЦЕСОРОТ е еднакво на Intel Core2 2. Испорака зависи од дестинацијата и други фактори, тоа може да потрае до 28 дена или повеќе. Дигитална камера фотографира уште слики, потоци живеат видеа на екранот на вашиот компјутер и е компатибилен со Windows XP/Vista/7/8, Mac OS X и Linux. • Ние не сме одговорни за увозни давачки или такси. Тоа доаѓа со професионална Siedentopf бинокуларна главата, двоен слој механички фаза, се разбира & парична казна фокус, LED осветлување, како и 1. Ќе е подобро да се земе видео или фотографии кога ја отворите. Вашиот производ ќе пристигне во фабрика запечатена кутија со мало вредност над $1000.
Нашата нова бинокуларна соединение микроскоп со 1.0 Дигитални Imager Една 6' (1. • Оштетени на Пристигнување : Кога ќе се пријавите на пратката, ве молиме проверете го тоа внимателно. Тоа е совршен микроскоп за голем број на луѓе, од учениците во средно училиште за наставниците вклучувајќи ги и оние со голема во биологија, или запишани во медицинското училиште. Ве молиме да направите исплата во рок од 3 дена од денот на цел ако е можно. Повратни информации : • Ние се потпираат на Ali Express е Повратни информации и клиентите задоволство да се успее. Затоа,вашите повратни информации е од исклучително значење за нас.8 m) USB Кабел за Едно CD со Софтвер, Возач и Корисникот Инструкции Нето тежина : 12 кг Испорака тежина : 14 lbs
Плаќање : • Ние го прифаќаме Alipay тука. 1,310,000 пиксели) Сензор Големина : 1/3" (4.5 fps @1280 x 1024, 12.
Микроскоп Карактеристики : 30 степен склони 360 степени swiveling Siedentopf бинокуларна главата Висок квалитет прецизни оптичко стакло елементи Осум зголемување прилагодувања, 40 X, 80 X, 100 X, 200 X, 400 X, 800 X, 1000 X & 2000 X Четири Achromatic цели, DIN 4 X, 10 X, 40 X(S), 100 X(S,Нафта) Два пара на widefield eyepieces : WF10 X и WF20 X Прилагодливи interpupillary растојание Прилагодливи окуларни диоптрија Променлива интензитет на осветлување Коаксијален на грубата и фината се фокусира на вредноста се Фокусира копчиња се на двете страни на микроскоп Фаза Нагорен Движење за Заклучување го штити цели и слајдови Дамка-отпорни двоен слој механички фаза NA1.

Детали

Бренд Име:
AmScope
Drawtube:
Бинокуларна
Теорија:
Биолошки Микроскоп
Зголемување На Односот На:
1500X - 3000X
Број На Модел На:
B120B-E1-G187
Материјал:
Метал
Зголемување На Односот На:
40x-2000X
Свеж

Избор на клиенти