.

.

New
AmScope Материјали 40X-2000X 3W LED Siedentopf Trinocular Соединение Микроскоп + 8MP Камера

AmScope Материјали 40X-2000X 3W LED Siedentopf Trinocular Соединение Микроскоп + 8MP Камера

DEN 22983.00
DEN 45064.32

Стока
Достапно.

0 боја дигитален фото апарат е дизајниран за клиничкото испитување и настава демонстрација во медицинската област, ветеринарни служби, лаборатории и колеџи.
- дава вашиот компјутер екрани во исто поле на гледање како вашиот микроскоп е окуларот
- ги зачувува фотографии во BMP, TIFF, JPG, PICT, PTL или други формати
- уредување и процесот микроскопија слики на начин сличен на Photo Shop
- видео во живо и уште фотографирање може да се постави во различни резолуции истовремено Живот-време на слободен софтвер надградби
Пакување Листа : Trinocular Микроскоп Главата Микроскоп Тело Рамка со База Четири Висок Квалитет DIN Цели, 4 X, 10 X, 40 X и 100 X Еден Пар на 10 X Widefield Eyepieces Еден Пар на 20 X Widefield Eyepieces Една Боја Филтер Еден Прашина Маска Упатството за Корисникот за Микроскоп Еден 8 MP USB2.
Оваа trinocular соединение микроскоп со 8 MP USB2. Затоа,вашите повратни информации е од исклучително значење за нас.67 µm G Чувствителност : 0.38~2000ms, РЕНТАБИЛНОСТ Авто & Прирачник Оперативен Систем : Windows XP/Vista/7/8 (32 & 64-битна), Mac OS X, Linux PC Барања се : ПРОЦЕСОРОТ е еднакво на Intel Core2 2. Испорака зависи од дестинацијата и други фактори, тоа може да потрае до 28 дена или повеќе. Ве молиме да направите исплата во рок од 3 дена од денот на цел ако е можно. • Ве молиме ни e-mail. Можете да ја уредувате и процесот слики на начин сличен на Photo Shop.5 X намалување леќа вклучени дава вашиот компјутер екрани во исто поле на гледање како вашиот микроскоп е окуларот. • Ние ќе остави назад истиот повратни информации за вас, по добивањето на повратна информација. Своето мало вредност е $1,500.0 Микроскоп Дигитална Камера со Намалување Леќа Две Монтажа Адаптери Еден USB Кабел Едно ЦД со Возачот, Софтвер и Корисникот Инструкции Испорака Тежина : 20 кг
Плаќање : • Ние го прифаќаме Alipay тука. • Оштетени на Пристигнување : Кога ќе се пријавите на пратката, ве молиме проверете го тоа внимателно.

Детали

Drawtube:
Trinocular
Материјал:
Метал
Теорија:
Биолошки Микроскоп
Зголемување На Односот На:
1500X - 3000X
Број На Модел На:
TYXG340B-LED-8M
Зголемување На Односот На:
40x-2000X
Свеж

Избор на клиенти