.

.

New
Зум Стерео Микроскоп--AmScope Материјали 3.5 X-90X 144-LED Зум Стерео Микроскоп Коло Лемење + 9MP Дигитална Камера

Зум Стерео Микроскоп--AmScope Материјали 3.5 X-90X 144-LED Зум Стерео Микроскоп Коло Лемење + 9MP Дигитална Камера

DEN 28437.00
DEN 55759.20

Стока
Достапно.

75" (254 x 200 x 275mm)
Тркалезна Плоча : 3-3/4" (95mm) во дијаметар
Додатоци : еден пар на око-чувари
Камерата Спецификации :
Сензор : Aptina Посебни
Сензор Големина : 1/2. На 144-LED прстен светлина има компактен дизајн со вграден-во dimmer, обезбедување кул, дури и светла LED осветлување.
- дава вашиот компјутер екрани во исто поле на гледање како вашиот микроскоп е окуларот
- ги зачувува фотографии во BMP, TIFF, JPG, PICT, PTL или други формати
- уредување и процесот микроскопија слики на начин сличен на Photo Shop
-видео во живо и уште фотографирање може да се постави во различни резолуции истовремено
Животот за време на слободен софтвер надградби
Пакување Листа :
Еден Trinocular Стерео Зум Глава
Еден Пар на Супер Widefield 10 X Eyepieces
Еден 0. На user-friendly софтвер за Windows нуди напредни функции, вклучувајќи Крои, ЕДФ (Продолжува Длабочина од Фокус), видео снимање, мерење и функции.8 GHz или повисок, USB2.0 Дигитална Камера со Намалување Леќа
Една 6' (1. Овој микроскоп е сосема нов во фабрика запечатена кутија со мало вредност над $2,400. Микроскоп има супер widefield оптички систем кој обезбедува многу голем зум зголемување на моќта (26 : 1) која нуди големи работи на далечина (8", 200mm).67 µm
G Чувствителност : 0.5"
Испорака Тежина : 20 кг
Плаќање : • Ние го прифаќаме Alipay тука.0 порта
Напреден софтвер за Windows :
- нуди Крои, ЕДФ, видео снимање и мерење функции
- спроведува мерки за должина, агли, arcs, области и др.8 m) USB Кабел
Едно CD со Софтвер, Возач и Корисникот Инструкции
Пакет Димензија : 17" x 14" x 14.
Карактеристики :
Совршен LED стерео инспекција микроскоп со 9 MP боја дигитална камера
Променлива, кул, дури и светла 144-LED прстен осветлување
3.

Детали

Drawtube:
Trinocular
Материјал:
Метал
Теорија:
Стерео Микроскоп
Зголемување На Односот На:
500X & Под
Број На Модел На:
SMZKY-1TSZ-144S-9M
Зголемување На Односот На:
3.5 x-90x
Свеж

Избор на клиенти