.

.

New
Articulating Рака Микроскоп--AmScope Материјали 3.5 X-180X Бинокуларна Articulating Рака Столб Менгеме 144-LED Зум Стерео Микроскоп

Articulating Рака Микроскоп--AmScope Материјали 3.5 X-180X Бинокуларна Articulating Рака Столб Менгеме 144-LED Зум Стерео Микроскоп

DEN 31728.00
DEN 62212.80

Стока
Достапно.

Додека ги нуди остри и кристално јасни слики, тоа е совршено стерео микроскопија систем за повеќе апликации. Испорака : • Ние само брод ставки на вашиот потврди адреса во Ali Express (освен APO/FPO), па ве молиме да бидете сигурни дека адресата е точно пред да купите. Ве молиме да направите исплата во рок од 3 дена од денот на цел ако е можно. • Ние не сме одговорни за увозни давачки или такси. Ќе е подобро да се земе видео или фотографии кога ја отворите. Микроскоп има супер widefield оптички систем кој нуди голем зум зголемување опсег (52 : 1) и голем да работи на далечина (8", 200mm). LED прстен светлина обезбедува светла, дури и кул осветлување.Ве молиме да ни даде можност да го реши секој проблем. • Ве молиме ни e-mail пред да замине никакви негативни повратни информации или отворање каков било спор на Ali Express. Основана од страна на Тел Г. • Ние ќе остави назад истиот повратни информации за вас, по добивањето на повратна информација. Гаранција Ветување : • Ние нудиме ЕДНА Година Бесплатна Гаранција за сите наши објекти (Не вклучувајќи штета направени од страна на корисникот).0 X Barlow Леќа
Еден Articulating Рака со Столб Менгеме
Една Фокус Багажник
Еден 144-LED Прстен Светлина
Еден Прстен Светлина Адаптер
Еден Пар на Око-чувари
Корисникот Микроскоп Упатство
Испорака Тежина : 35 кг
Плаќање : • Ние го прифаќаме Alipay тука.5 X-180 X зум зголемување на моќта
Разноврсна тешки-должност articulating рака со вертикален столб и се стега опфаќа голема работна површина
8" (200mm) голема работа од далечина
30мм Супер Widefield 10 X Eyepieces
30мм Супер Widefield 20 X Eyepieces
Остри стерео слики во текот на супер widefield видите
Висока резолуција со голема рамност и контраст
Кристално јасна оригинални вистински слики во боја
Точни усогласување намалува замор на очите за Поудобно Набљудување
Двете окуларни цевки со прилагодливи diopters
Прилагодливи interpupillary растојание
Целосна оптичко стакло елементи
Прецизни земјата стакло леќи
Сите метални механички компоненти
Гума око-чувари вклучени
Произведени според ISO 9001 контрола на квалитет стандарди
Одлична пет (5) година гаранција од производителот
Спецификации :
Раководител : 45-степен наклонети, 360-степен swiveling бинокуларна
Eyepieces : 30мм супер widefield високо-eyepoint WH10 X/20 & WH20 X/20
Barlow Леќа : 0.

Детали

Бренд Име:
AmScope
Теорија:
Стерео Микроскоп
Зголемување На Односот На:
500X & Под
Drawtube:
Бинокуларна
Материјал:
Метал
Број На Модел На:
СМ-8BZZ-144S-G103
Зголемување На Односот На:
3.5 X-180X
Свеж

Избор на клиенти