.

.

New
Лабораторија Trinocular Биолошки Микроскоп--AmScope Материјали 40X-2000X Лабораторија Trinocular Биолошки Соединенија Микроскоп

Лабораторија Trinocular Биолошки Микроскоп--AmScope Материјали 40X-2000X Лабораторија Trinocular Биолошки Соединенија Микроскоп

DEN 20914.00
DEN 41007.36

Стока
Достапно.


За нас :
Am Scope мисијата е да се промовира интерес во. Ако постои каква било штета или недостиг на вашиот парцела, контактирајте со вашиот Пост Канцеларија или Изразат компанија веднаш, ве Молиме да испратите видео или фотографии за нашата услуга на персоналот во исто време.25, замав со ирис дијафрагмата & филтрирање
Осветлување : Kohler, халоген 6 V/20 W
Напојување : 85 V-230 V широк напон, CE заверена
Пакување Листа :
Еден Trinocular Siedentopf Глава
Еден Микроскоп Тело Рамка со Основа и Kohler Осветлување Систем
Четири Висок Квалитет Achromatic Цели : 4 X, 10 X, 40 X и 100 X
Два Пара на Widefield Eyepieces : WF10 X и WF20 X
Еден Кабелот За Напојување
Една Резервна Сијалица Халоген
Една Резервна Осигурач
Еден Прашина Маска
Боја На Филтри
Упатството за корисникот
Испорака Тежина : 25 кг
Плаќање :
• Ние го прифаќаме Alipay тука. Затоа,вашите повратни информации е од исклучително значење за нас. Тоа доаѓа сосема нов во фабрика запечатена кутија и продажба на повеќе од $2,000.002 mm)
Кондензаторот : N.
Карактеристики :
Непобедлива Лабораторија Соединение Микроскоп со Kohler Осветлување!
Назад Nosepiece Овозможувајќи Пространа Соба за Удобно Набљудување
Целосно Обложени Оптички Систем со Висока Резолуција
Прецизна Механичка Контрола На Системот
Назад Nosepiece Дизајн за Пространа Операција Соба
Kohler Осветлување Систем со Областа Дијафрагмата за Осветлување Контрола
30° Наклонети, 360° Swiveling, Trinocular Siedentopf Глава
Осум Зголемување Нивоа : 40 X, 80 X, 100 X, 200 X, 400 X, 800 X, 1000 X и 2000 X
Интензитетот-Променлива Пренесува Халоген Осветлување Систем
Abbe Кондензаторот со Ирис Дијафрагмата и Замав Надвор Филтер Држач
Решетката и Крило на Вредноста на Кондензаторот
Ниска Позиција Коаксијален Фаза Движење Контрола На Копчиња
Dual Страна Коаксијален на Грубата и Фината Фокус Контрола
Прилагодливи Interpupillary Растојание
Прилагодливи Диоптријата на Окуларна
Издржливи Фрлија Алуминиум Рамка & Стои со Дамка Отпорни Глеѓ Заврши
Четири Цели се Вклучени : 4 X, 10 X, 40 X, 100 X
Две Групи на Широко Поле Eyepieces : Широко Поле 10 X и 20 X
Голем Двоен Слој Механички Фаза со Дамка Отпорни Заврши
Нагорниот Фаза Затка за Заштита на Цели и Слајдови
Произведени според ISO 9001 Контрола на Квалитет Стандарди
Одлична Пет (5) Година Фабриката Гаранција
Непобедлива Ниска Цена Гарантира или Разлика Назад!
Задоволство Гарантира или Вашите Пари Назад!
Спецификации :
Nosepiece : назад, топката имајќи четворни
Раководител : Siedentopf trinocular главата, 30-степен склони
Окулар : WF10 X и WF20 X
Цел : Achromatic 4 X, 10 X, 40 X (пролет), 100 X (пролет, масло)
Фокусирајќи се : ниска позиција коаксијален фокус систем
Interpupillary на Вредноста : 2-3/16" - 3-0" (55 - 75mm)
Механички Фаза : 5.

Детали

Drawtube:
Trinocular
Материјал:
Метал
Теорија:
Биолошки Микроскоп
Зголемување На Односот На:
1500X - 3000X
Број На Модел На:
TNJY530B
Зголемување На Односот На:
40x-2000X
Свеж

Избор на клиенти