.

.

New
Стерео Зум Индустриски Микроскоп--AmScope Материјали 7X-90X Стерео Зум Инспекција Индустриски Микроскоп

Стерео Зум Индустриски Микроскоп--AmScope Материјали 7X-90X Стерео Зум Инспекција Индустриски Микроскоп

DEN 15320.00
DEN 30039.36

Стока
Достапно.

0 Х Zoom Ratio : 13 : 1 Максимална Поле на Гледање : 1-1/4" (32-милиметри) Минимум Поле на Гледање : 3/16" (4. 45-степен склони окуларни и високо-eyepoint дизајн овозможува лесно одржување на изборите, особено за eyeglass wearers. Тоа доаѓа со бинокуларна главата со 30мм СУПЕР widefield, високо-eyepoint WF10 X eyepieces и современа табела застане. Како инспекција микроскоп, тоа е идеален инструмент за истражувачки лаборатории, gemologists, engravers, собирачи и секој во phlx или електронската индустрија. Тоа е направен од страна на истата техничари и на истата производна линија што го прави оптички инструменти за Leica, Zeiss, Nikon и Олимп.75 mm) Диоптријата на Вредноста : +/- 5dp Interpupillary Растојание : 2-3/16" - 2-15/16"(55-75mm) Работни Растојание : 4" (100mm) Бело/Црна Пластична Плоча : 3-3/4" (95mm) во дијаметар Стојат : 12.
Ова е бинокуларна стерео инспекција зум микроскоп со современите маса стојат, давајќи кристално јасни и остри слики.75" (320x280x20mm) солидна екипа челик база Додатоци : еден пар на очни капаци
Пакување Листа : Еден Бинокуларна Стерео Зум Главата на Еден Пар на СУПЕР Widefield 10 X Eyepieces Еден СУПЕР Widefield 2. Овој микроскоп нуди висока резолуција, супер-широко поле на гледање, 7 X-90 X (13 : 1) широк зум моќ опсег, и 4" (100mm) голема работа од далечина. Овој микроскоп е сосема нов во фабрички запечатени кутии. Гума eyeguards обезбеди натамошно удобност.
Карактеристики : одличен бинокуларна инспекција микроскоп со современите маса стојат 360 swiveling бинокуларна главата со 45-степен склони око-цевки 7 X-90 X широк зум зголемување на опсегот 30мм СУПЕР widefield високо-eyepoint eyepieces со 20mm поле на гледање Супер висока резолуција со голема рамност и контраст давање остри и јасни слики Остри стерео исправено слики со супер широко поле на гледање Кристално јасна оригинални вистинската боја микроскоп слики Двојна око цевки со прилагодливи диоптрија Голема работа од далечина 4" (100mm) Точни усогласување обезбедување на замор-слободен долго час видите Целосната оптичко стакло елементи Прецизни земјата стакло леќи Целосен метал хром-обложено механички компоненти Прилагодливи interpupillary растојание Гума eyeguards вклучени Произведени според ISO 9001 контрола на квалитет стандард Пет (5) година производителот гаранција за микроскоп Непобедлива ниска цена гарантира или разлика назад! Задоволство гарантира или вашите пари назад!
Спецификации : Глава : 360-степен swiveling 45 степени склони бинокуларна Eyepieces : 30мм Супер widefield високо-eyepoint 10 X Barlow Леќа : 2.

Детали

Drawtube:
Бинокуларна
Материјал:
Метал
Теорија:
Стерео Микроскоп
Зголемување На Односот На:
500X & Под
Број На Модел На:
SMZKY-1BNY
Зголемување На Односот На:
7x-90x
Свеж

Избор на клиенти