.

.

New
Dual-View Соединение Микроскоп--AmScope Материјали 40x-1600x Dual-View Соединение Микроскоп со Механички Фаза

Dual-View Соединение Микроскоп--AmScope Материјали 40x-1600x Dual-View Соединение Микроскоп со Механички Фаза

DEN 8835.00
DEN 17323.68

Стока
Достапно.

Овој микроскоп е специјално дизајниран за изведување на наставата и обуката целта.
Карактеристики : 360 степени Swiveling Двојно Гледање Главата 45 Степен Склони и Исправени Гледање Цевки Прилагодливи Диоптријата на Исправен Гледање Цевка Механички Фаза за Лесна Контрола на Слајд Плови Посебна Крупни & Казна, Фокусирајќи се Целосно Обложени Оптички Систем со Висока Резолуција Кристално Јасни и Остри Слики со Висок Квалитет на Настава/Обука Микроскоп Осум Нивоа на Зголемување : 40 X-64 X-100 X-160 X-400 X-640 X-1000 X-1600 X Нагоре Фаза Затка за Заштита на Слајдови и задачи Вграден Систем за Осветлување Abbe Кондензаторот со Ирис Дијафрагмата Фокус Контрола на Копчиња на Двете Страни Четири DIN Achromatic Цели Две Eyepieces и Покажувач Вклучени Целосна Оптичко Стакло Елементи Сите Метални Механички Компоненти, Прецизни Земјата Стаклена Леќа Солиден Метална Рамка и да Застане со Дамка Отпорни Глеѓ Заврши Факултативна 5 X, 10 X, 20 X, 25 X Widefield Eyepieces се Достапни ($19/pc) Факултативна CCD Камера Прилог за ТВ Факултативна CCD Камера Прилог со Софтвер за PC Произведени според ISO 9001 Контрола на Квалитет Стандард Одлични ПЕТ (5) ГОДИНА Фабриката Гаранција
Спецификации : Nosepiece : четворни Глава : двојно гледање главата Широко поле Eyepieces : WF10 X/18 MM & WF16 X Achromatic Цели : 4 X, 10 X, 40 X (пролет), 100 X (пролет, нафта) Фаза Димензии : 4-3/8" x 4-3/4" (110x120mm) Кондензаторот : NA=1.
Превозот :
• Ние само брод ставки на вашиот потврди адреса во Ali Express (освен APO/FPO), па ве молиме да бидете сигурни дека адресата е точно пред да купите. Се надевам да се воспостави долго бизнис со вас. Ќе е подобро да се земе видео или фотографии кога ја отворите. Со тим од НАС-базирани услуги на клиентите претставници и техничари, ние се нудат алатки и подршка за да го следите вашата љубопитност—на крајот на краиштата, што доведува до подобро разбирање на светот околу нас.

Детали

Drawtube:
Бинокуларна
Материјал:
Метал
Теорија:
Биолошки Микроскоп
Зголемување На Односот На:
1500X - 3000X
Број На Модел На:
DSYG120A-MS
Зголемување На Односот На:
40X-1600X
Свеж

Избор на клиенти