.

.

New
ЕПИ Trinocular Бесконечност Поларизирана Микроскоп-AmScope Материјали 50X-1250X ЕПИ Бесконечност Поларизирана Микроскоп + 3MP Дигитална Камера

ЕПИ Trinocular Бесконечност Поларизирана Микроскоп-AmScope Материјали 50X-1250X ЕПИ Бесконечност Поларизирана Микроскоп + 3MP

DEN 300859.00
DEN 589920.00

Стока
Достапно.

0 дигитална камера. Овој микроскоп е сосема нов во оригиналната кутија. На trinocular главата inclines на 30-степен и е 360 степени rotatable. Дигитална камера фотографира микроскоп уште слики и потоци видео во живо од вашиот PC екрани. Тоа има 30 W халоген Kohler пренесуваат светлина и 50 W ЕПИ рефлектира халоген илуминатор со сини филтер поставени, polarizer, ирис и отворот. Напојување : 90 V - 240 V.6 & до 360 степени rotatable фаза со заклучување контрола Kohler осветлување систем со замав тип achromatic кондензаторот Изградена-во focusable Бертран објективот на rotatable диск со центрирање контроли Вградени во аналитичар со способност за отстранување од оптички пат 30-степен склони 360 степени rotatable лизгачки trinocular главата Седум зголемување settings 50 X, 100 X, 125 X, 200 X, 250 X, 500 X & 1250 X ПЛ високо-eyepoint eyepieces се вклучени Голем круг фаза со дамка отпорни заврши Фото/видео способност со 23mm универзална/стандард фото порта Целосна оптичко стакло елементи Прецизни земјата стаклена леќа Сите метални и машински делови Коаксијален на грубата и фината фокус Двоен фокус контролните копчиња се Фокусира тензија механизам за контрола Прилагодливи interpupillary растојание Прилагодливи diopters на двете очи цевки Цврста метална конструкција конструкција со дамка отпорни глеѓ заврши Супер widefield 30мм eyepieces Висока резолуција кристално јасни слики во Боја коригира бесконечност оптички систем Дипломирал во 1 степен за 90 степени 360-степени rotatable polarizer во можност да се отстранат од оптички пат и заклучување позиции Brightfield/поларизирана избор knob за лесно менување на светлината од brightfield да поларизација Исклучително widefield висока око-точка 10x eyepieces со 22mm поле на гледање (PL 10x/22mm) Високо-eyepoint оптика за лесно набљудување, вклучувајќи eyeglass wearers Четири DIN вирус-слободен План Achromatic бесконечност коригира цели се вклучени : 5x, 10x, 20x (Пролет), 50x (Пролет) Назад четворни nosepiece Цел центрирање шрафовите на nosepiece за прецизно усогласување 30-степен склони 360 степени rotatable trinocular главата 50мм - 80mm прилагодливи interpupillary растојание (растојание помеѓу две очи) Oculars со прилагодливи диоптрија Под-фаза кондензаторот на замав со усогласување контроли и ирис дијафрагмата Рек & назабена челик брзини за полесно и подобро кондензаторот движење Сина филтер, 45mm, за база илуминатор 160mm (во дијаметар) голем 360 степени rotatable фаза со топката лого и дипломски означени секој 1 степен Фаза ротација заклучување со завртки Напнатост-прилагодливи крупни фокусирајќи се Прилагодливи locking ring затка да се ограничи крупни спектар за заштита на слајдови 30 W интензитет-променлива халоген пренесува осветлување Kohler осветлување со focusable областа дијафрагмата за подобро и поефикасно осветлување Резервни сијалица, спојување, , и за прашина маска вклучени Произведени според ISO 9001 контрола на квалитет стандарди за Одлични ПЕТ (5) година фабриката гаранција
Спецификации : Eyepieces : PL10 X и WH25 X рамна поле eyepieces со око-guard Цели : бесконечност План потресени цели : 5 X, 10 X, 20 XS и 50 XS Глава : 30-степен склони Gemel тип на trinocular главата Средината Глава : да се изгради-во аналитичар и Бертран леќа; надворешен дијаметар 80mm; вграден во аналитичар; може да се префрлат од оптички начин; 90 степени rotatable, доза вредност на vernier 6' Compensator : λ плоча (λ ?? 18mm, прва цел црвена, светло пат аберации : 551nm); λ / 4 плоча (λ ?? 18mm, светлина пат аберации : 147.

Детали

Drawtube:
Trinocular
Материјал:
Метал
Теорија:
Биолошки Микроскоп
Зголемување На Односот На:
500X - 1500X
Број На Модел На:
PZSYG600TC-3MT
Зголемување На Односот На:
50X-1250X
Свеж

Избор на клиенти