.

.

New
Dual-Поларизирана светлина Металуршки Микроскоп-AmScope Материјали 40X-500X Trinocular Dual-Поларизирана светлина Металуршки Микроскоп

Dual-Поларизирана светлина Металуршки Микроскоп-AmScope Материјали 40X-500X Trinocular Dual-Поларизирана светлина Металуршки

DEN 41133.00
DEN 80652.48

Стока
Достапно.

На Siedentopf главата со двојна diopters и високо-eyepoint eyepieces обезбедува удобен и прилагодлив гледање платформа.6 долго-работи-растојание план achromatic DIN Светла областа Цели : 4 X/0. План-achromatic оптички систем нуди остар, рамна областа на слики со одлична боја-корекција.002 mm Фаза : 140x132mm двоен слој механички фаза Фаза X-Y Движење : 75x50mm Осветлување : 30 W diascopic и episcopic (се пренесуваат и да се одрази)
Пакување Листа : Еден ME580-2 L микроскоп со trinocular Siedentopf главата на Една фотографија цевка Три LM План achromatic цели (5 X, 10 X, 50 X) Три achromatic цели (4 X, 10 X, 40 X) Еден пар на PL10 X18 eyepieces Еден под-фаза кондензаторот Еден Халоген episcopic илуминатор модул Две халоген светилка светилки Шест филтри (polarizer, аналитичар, зелена, сина, жолта, diffuser Еден AC кабелот Еден пакет на леќа ткива Еден прашина маска Една тензија клуч Еден настава bookle
. На episcopic илуминатор вклучува отстранлив polarizer и аналитичар, како и прилагодливи поле и отворот дијафрагми.
Ова е карактеристика-спакувани, економски металуршки микроскоп со исправена дизајн, и двете trasmitted и инцидентот осветлување. Таму исто така е посветен фото порта за симултано гледање и фотографирање.
Карактеристики : напредна металуршки микроскопија систем со инцидентот и да се пренесува осветлување Поларизирана светлина за структурна анализа Вклучува голем број на филтри за осветлување манипулација Три металуршки зголемување прилагодувања : 50 X, 100 X, 500 X Три светла областа зголемување прилагодувања : 40 X, 100 X, 400 X 5 X, 10 X, и 50 X долго-работи-растојание металургија план achromat цели 4 X, 10 X, 40 X achromat цели 10 X план eyepieces за стан-поле на гледање Ко-axial крупни & парична казна фокус систем 30 степен склони 360 степени rotatable trinocular главата Полна оптичко стакло елементи Прецизни земјата стаклена леќа Сите метални и машински делови Коаксијален на грубата и фината фокус Двоен фокус контролните копчиња се Фокусира тензија механизам за контрола Прилагодливи interpupillary растојание Прилагодливи diopters на двете очи цевки Цврста метална конструкција конструкција со дамка отпорни глеѓ заврши Произведени според ISO 9001 контрола на квалитет стандарди за Одлични пет (5) година фабриката гаранција
Спецификации : Глава : 30 степен склони trinocular Eyepieces : Висок-eyepoint WF10 X/18 Interpupillary Прилагодување : Siedentopf Nosepiece : напред четворни RMS тема Цевка должина : 160mm Металуршки Цели : 5 X/0.

Детали

Drawtube:
Trinocular
Материјал:
Метал
Теорија:
Биолошки Микроскоп
Зголемување На Односот На:
500X & Под
Број На Модел На:
ME580T-PZ-2L
Зголемување На Односот На:
40X-500X
Свеж

Избор на клиенти