.

.

New
Siedentopf Бинокуларна Соединение Микроскоп--AmScope Материјали 40X-2000X Siedentopf Бинокуларна Соединение Микроскоп

Siedentopf Бинокуларна Соединение Микроскоп--AmScope Материјали 40X-2000X Siedentopf Бинокуларна Соединение Микроскоп

DEN 13923.00
DEN 27300.48

Стока
Достапно.

Тоа нуди осум зголемување settings (40 X, 80 X, 100 X, 200 X, 400 X, 800 X, 1000 X & 2000 X). • Ние се грижиме за нашите редовни клиенти,а ние секогаш ќе се обидува да им помогне на вас. Со дизајнирање, производство и дистрибуција на нашите сопствени Am Scope бренд микроскопа и додатоци, ние сме во состојба да ги задржи трошоците се пониски од другите микроскоп дилери.
Ние сме Am Scope ,професионални микроскоп на снабдувачот и популарен бренд .Секоја година ,ние развој на нови производи за да се задоволат различните барања за клиенти во светот .Ви благодариме
Оваа бинокуларна соединение микроскоп е наменет за клиничко испитување и настава демонстрација во медицинската област, ветеринарни служби, лаборатории и колеџи.
Карактеристики : Висок Квалитет на Професионална Одделение Соединение Микроскоп Осум Нивоа на Зголемување Прилагодувања : 40 X-80 X-100 X-200 X-400 X-800 X-1000 X-2000 X Совршен за Клиники, Ветеринари, Лекарите и Колеџ Студентите 30 Степен Склони 360° Swiveling Siedentopf Бинокуларна Главата 3 D X-Y Механички Фаза со Дамка Отпорни Заврши и Слајд Клипови Коаксијален Крупни Казна, Фокусирајќи се со Напнатост Контрола и Затка Кристално Јасна Висока Дефиниција Остри Слики Целосно Обложени Оптички Систем со Висока Резолуција Двојна Страна Фокус Контрола на Копчиња Вградени во Халоген Осветлување Систем со Прилагодува Осветленоста Abbe Кондензаторот со Ирис Дијафрагмата Замав Надвор Филтер Држач Четири DIN Achromatic Цели Две Групи на Окуларот Вклучени Целосна Оптичко Стакло Елементи Прецизни Земјата Стаклена Леќа Сите Метални Механички Компоненти Прилагодливи Interpupillary Растојание Прилагодливи Диоптријата на Окуларна Цврста Метална конструкција Конструкција со Дамка Отпорни Глеѓ Заврши Осигурач и Шише Потопување Масло Вклучени Произведени според ISO 9001 Контрола на Квалитет Стандард. • Оштетени на Пристигнување : Кога ќе се пријавите на пратката, ве молиме проверете го тоа внимателно. Ние ќе ви даде најдобра цена и подобра услуга кога ќе се направи ред следниот пат. Тоа доаѓа со Siedentopf бинокуларна главата, назад nosepiece, 3 D механички фаза и моќни 20 W халоген осветлување.

Детали

Бренд Име:
AmScope
Drawtube:
Бинокуларна
Теорија:
Биолошки Микроскоп
Зголемување На Односот На:
1500X - 3000X
Број На Модел На:
B340B-G102
Материјал:
Метал
Зголемување На Односот На:
40x-2000X
Свеж

Избор на клиенти