.

.

New
LED Бинокуларна Биолошки Соединенија Микроскоп--AmScope Материјали LED Бинокуларна Биолошки Соединенија Микроскоп 40X-2000X

LED Бинокуларна Биолошки Соединенија Микроскоп--AmScope Материјали LED Бинокуларна Биолошки Соединенија Микроскоп 40X-2000X

DEN 10911.00
DEN 21395.04

Стока
Достапно.

Ве молиме да ни даде можност да го реши секој проблем. Испорака : • Ние само брод ставки на вашиот потврди адреса во Ali Express (освен APO/FPO), па ве молиме да бидете сигурни дека адресата е точно пред да купите.25 со ирис дијафрагмата & филтер Кондензаторот се Фокусира : спирала контрола на Осветлување : променлива светилка, 110 V-6 V/15 W
Пакување Листа : Еден Слајд Бинокуларна Главата Еден Микроскоп Тело со Рамка, База и LED Осветлување Систем Четири Висок Квалитет DIN Цели, 4 X, 10 X, 40 X и 100 X Два Пара на Widefield Eyepieces, 10 X и 20 X Два Боја Филтри и Еден 6 V/15 W Резервни LED Сијалица Вклучени , огледало, и Упатството за Корисникот Вклучени
Плаќање : • Ние го прифаќаме Alipay тука.002 mm) Abbe Кондензаторот : NA=1. • Елементи на повеќето наредби ќе биде предаден во рок од 1-3 дена по приемот на вашата исплата потврда и можете да ги добиете во рок од 10-28 работни дена. Со тим од НАС-базирани услуги на клиентите претставници и техничари, ние се нудат алатки и подршка за да го следите вашата љубопитност—на крајот на краиштата, што доведува до подобро разбирање на светот околу нас. Тоа доаѓа со надомест слободни бинокуларна главата, механички фаза и LED осветлување систем. • Ние ќе остави назад истиот повратни информации за вас, по добивањето на повратна информација.Ве молиме оставете ги 5 ѕвезди во повратни информации до нас ако не сте задоволни со нашите производи и услуги. Со над 500 модели во парк, ние сме убедени дека можеме да ги задоволат вашите микроскоп потреби дали сте hobbyist, дома учител во училиште, или напредна истражувачка институција.
Карактеристики : Целосно Обложени Оптички Систем со Висока Резолуција 40 X, 80 X, 100 X, 200 X, 400 X, 800 X, 1000 X & 2000 X Зголемување Прилагодувања за 360 степени Rotatable 30 Степен Склони Бинокуларна Главата Преголеми Двоен Слој Механички Фаза со 3-Димензионални Движење Коаксијален Крупни & Казна, Фокусирајќи се со Напнатост Контрола Abbe Кондензаторот со Ирис Дијафрагмата & Филтри Вграден Систем за Осветлување со Прилагодува Осветленоста Произведени според ISO 9002 Стандарди за Одлични ПЕТ (5) ГОДИНА Фабриката Гаранција
Спецификации : Nosepiece : четворни Глава : 30 степен склони надоместок-слободен бинокуларна Interpupillary Растојание : 2-3/16" - 3-0" (55-75mm) Eyepieces : WF10 X & WF20 X Achromatic Цели : 4 X, 10 X, 40 X (пролет), 100 X (пролет,нафта) Фаза Димензии : 4-3/4" x 4-11/32"(120x110mm) Фаза Патуваат Опсег : 2-3/4"x1-3/16" (70x30mm) Крупен Фокус Опсег : 0-7/8" (22mm) Поделба на парична Казна, Фокусирајќи се : 0.

Детали

Drawtube:
Бинокуларна
Материјал:
Метал
Теорија:
Биолошки Микроскоп
Зголемување На Односот На:
1500X - 3000X
Број На Модел На:
BNJY360B-LED
Зголемување На Односот На:
40x-2000X
Свеж

Избор на клиенти