.

.

New
Биолошки Соединенија Микроскоп--AmScope Материјали 40X-1600X Биолошки Соединенија Микроскоп + 5MP Камера Победи & Mac

Биолошки Соединенија Микроскоп--AmScope Материјали 40X-1600X Биолошки Соединенија Микроскоп + 5MP Камера Победи & Mac

DEN 23265.00
DEN 45617.28

Стока
Достапно.

Традиционалните микроскопа на пазарот ќе ви овозможи да се види преку или trinocular порта или eyepieces, принудувајќи да се префрлате помеѓу пристаништето и eyepieces. Овој сестран микроскоп е исто така способен да се надгради и со разни додатоци и приклучоци за дополнителни функции.
Овој микроскоп е направен од страна на истата техничари и на истата производна линија што го прави оптички инструменти за Leca, Zeiss, Nikon и Oympus. Тој нуди 5 MP висока резолуција и е компатибилен со Windows XP/Vista/7/8, Mac OS X и Linux.0 Дигитална Камера
И двете се Фаќа Микроскоп Слики и Потоци Видео во Живо на КОМПЈУТЕР или на Apple Компјутери
Прикажува 5 MP Јасни Слики со Висока Резолуција
Ги зачувува фотографии во BMP, TIFF, JPG, PICT, PTL и Други Формати
Мерки за Должина, Агли, Области и др.6 & up
Намалување Објектив Обезбедува Истите Поле на Гледање на Екран како преку Eyepieces
Брзо и Лесно USB2.
Тешки-должност дигитална камера фотографира микроскоп слики и прикажува реално време видео во живо на вашиот КОМПЈУТЕР или на Apple компјутери.0 Врска
Лесен за Инсталација и Работа
30 Степен Склони 360 Степени Swiveling Надомест Слободни Trinocular Глава
Фото/Видео Способност со Прилагодливи 23mm Фото Планината за Simul-фокусна Сликата Систем
Големи 3-D Двоен Слој Механички Фаза со Дамка Отпорни Заврши
Ниска Позиција Коаксијален Фаза Движење Контрола На Копчиња
Коаксијален Крупни парична Казна Фокусирање со CA Knob Тензија Контрола
Целосно Обложени Оптички Систем со Висока Резолуција
Кристално Јасни И Остри Слики
Висок Квалитет На Професионална Одделение Микроскоп
Совршен за Клиники, Ветеринари, Лекари, и на Студентите
Осум Нивоа на Зголемување : 40 X-64 X-100 X-160 X-400 X-640 X-1000 X-1600 X
Нагорниот Фаза Затка за Заштита на Слајдови и задачи
Abbe Кондензаторот со Ирис Дијафрагмата Филтри
Решетката и Крило на Вредноста на Кондензаторот
Вграден-во Халоген Осветлување Систем со Променлива Интензитет
Двоен Фокус Контрола На Копчиња
Четири DIN Achromatic Цели
Две Групи на Eyepieces
Целосна Оптичко Стакло Елементи
Прецизни Земјата Стакло Леќи
Сите Метални Механички Компоненти.

Детали

Бренд Име:
AmScope
Теорија:
Биолошки Микроскоп
Зголемување На Односот На:
1500X - 3000X
Материјал:
Метал
Број На Модел На:
TSYG490A-5MA
Drawtube:
Trinocular
Зголемување На Односот На:
40X-1600X
Свеж

Избор на клиенти