.

.

New
Darkfield Микроскоп-AmScope Материјали Darkfield Лекар Ветеринарна Клиника Биолошки Соединенија Микроскоп

Darkfield Микроскоп-AmScope Материјали Darkfield Лекар Ветеринарна Клиника Биолошки Соединенија Микроскоп

DEN 15349.00
DEN 30096.96

Стока
Достапно.

Ве молиме оставете ги 5 ѕвезди во повратни информации до нас ако не сте задоволни со нашите производи и услуги. Овој микроскоп е дизајниран за изведување на наставата демонстрација, клиничкото испитување и истражување намена.25 Abbe Кондензаторот со ирис дијафрагмата филтри Решетката и крило на вредноста на кондензаторот Производ ГШ и CE одобрено Резервни Сијалица, Осигурач, а Вклучени Произведени според ISO 9001 Контрола на Квалитет Стандарди за Одлични Пет (5) Година Фабриката Гаранција Задоволство Гарантира или Пари Назад!
Спецификации : Глава : 45 степен склони 360 степени swiveling бинокуларна Nosepiece : обновлив четворни Eyepieces : широко поле WF10 X и P16 X Цел : Achromatic DIN 4x, 10x, 40x(S), 100x(S, Нафта) Вкупно Зголемување : 40x-64x-100x-160x-400x-640x-1000x-1600x Преносливи (пониска) Илуминатор : 6 V/20 W Халоген Фаза : механички двоен слој големина : 5-1/2" x 5-1/2" (140mm x 140mm) Фаза X-Y мозочен Удар (патување спектар) : 3" x 2" (75mm x 50mm) се Фокусира на Вредноста : коаксијален крупни парична казна копчиња на двете страни, Фокусирајќи се knob можат да бидат заклучени за набљудување транспорт Кондензаторот дијафрагмата : NA1.Ние имаме разбирање за несреќа може да има ако цел одат во ред,но ние ќе се обидеме потрудиме да ви даде задоволувачки резултати.
• Ние не сме одговорни за увозни давачки или такси. Своето мало вредност е над $1,800. Тоа доаѓа со лизгачки бинокуларна главата, багажник и крило на вредноста abbe кондензаторот со ирис дијафрагмата, двоен слој механички фаза, и darkfield и brightfield кондензатори.
Ова е професионална бинокуларна микроскоп кој обезбедува и darkfield и brightfield оптика.8 Abbe кондензаторот Напојување : 110 V/220 V вградени во авто-префрлување адаптер Димензија : 11" x7-1/2" x 15-3/4" (28cm x 19cm 40cm x) Нето Тежина : 10 lbs (4.5 кг) Пакет Тежина од 20 кг
Пакување Листа : Еден Бинокуларна Микроскоп со 4 DIN Цели на Еден Пар на Widefield 10 X Eyepieces Еден Пар на P16 X Eyepieces Една Сува Darkfield Кондензаторот Едно Шише од Еден Кабелот за Напојување (САД и Канада стандард) Едно Огледало за Моќ Прекинување Еден Прашина Покриваат Три Боја Филтри Една Резервна Халоген Сијалица (6 V/20 W) Една Резервна Осигурач
Пакување Листа : Еден Бинокуларна Микроскоп со Рака Напред Стојат, Врвот и Дното Светла и 1 X и 3 X Целите Еден 640x480 Пиксели USB Микроскоп Дигитална Камера со Софтвер Еден Пар на Widefield 10 X Eyepieces Еден Пар на Widefield 20 X Eyepieces Еден 12 V/10 W Резервни Сијалица Еден 3-3/4" (96mm) Матирано Стакло Плоча Еден 3-3/4" (96mm) Пластична Плоча Еден Клуч за Напнатост на Вредноста Прашина Маска, Око-чувари и Упатството за Корисникот Вклучена Испорака Тежина : 8 кг
Плаќање :
• Ние го прифаќаме Alipay тука.

Детали

Drawtube:
Бинокуларна
Материјал:
Метал
Теорија:
Биолошки Микроскоп
Зголемување На Односот На:
500X & Под
Број На Модел На:
BYXG390A-DK
Зголемување На Односот На:
4X-10X-40X-100X
Свеж

Избор на клиенти