.

.

New
Trinocular Соединение Микроскоп--AmScope Материјали 40X-2500X 3W LED Trinocular Соединение Микроскоп со 8MP Дигитална Камера

Trinocular Соединение Микроскоп--AmScope Материјали 40X-2500X 3W LED Trinocular Соединение Микроскоп со 8MP Дигитална Камера

DEN 25381.00
DEN 49766.40

Стока
Достапно.


Целосно обложени оптички систем со висока резолуција.5 X
Пиксели, Големина : 1. Намалувањето објектив овозможува истата област приказ на слики на екранот на вашиот компјутер, како што се гледа преку eyepieces.
Interpupillary растојание : 48mm-75mm.
Осигурач и шише вклучени.
Фаза димензии : 5-1/2" x 5-1/2" (140mm x 140mm).
Камерата Спецификации :
Сензор : Aptina Посебни
Сензор Големина : 1/2.
Фокусирајќи се на опсегот : 1-3/16" (30мм).
Цврста метална конструкција конструкција со дамка отпорни глеѓ заврши. Ве молиме да направите исплата во рок од 3 дена од денот на цел ако е можно.
Abbe кондензаторот : NA=1.
Осветлување : променлива 3 W LED.
30° склони 360° swiveling siedentopf trinocular главата.
3 D X-Y механички фаза со дамка отпорни заврши и слајд клипови.
Eyepieces : WF10 X и WF25 X.5 X намалување леќа вклучени дава вашиот компјутер екрани во исто поле на гледање како вашиот микроскоп е окуларот. Испорака : • Ние само брод ставки на вашиот потврди адреса во Ali Express (освен APO/FPO), па ве молиме да бидете сигурни дека адресата е точно пред да купите.31 v / лукс-sec (550nm)
Рамка го Оценувате : 27fps @800x600, 8fps @1600x1200, 1.
Карактеристики :
Совршен за клиники, ветеринари, лекари и колеџ студентите. Можете да ја уредувате и процесот слики на начин сличен на Photo Shop. Нејзините trinocular порта ви овозможува да додадете слика/видео способност.
Две групи на eyepieces се вклучени. Тоа доаѓа со 30-степен наклонети, 360-степен swiveling, siedentopf trinocular главата, назад nosepiece, 3 D механички фаза и интензитет-променлива 3 W LED осветлување систем.67 µm
G Чувствителност : 0.088 mm(V), дијагонала 6.
Achromatic цел : 4 X, 10 X, 40 X (пролет), 100 X (пролет, нафта).
Широк напон за напојување : 85-265 V.

Детали

Drawtube:
Trinocular
Материјал:
Метал
Теорија:
Биолошки Микроскоп
Зголемување На Односот На:
1500X - 3000X
Број На Модел На:
TNJY380C-8M
Зголемување На Односот На:
40X-2500X
Свеж

Избор на клиенти