.

.

New
Крвната Анализа -Amscope Материјали 40X-2000X Trinocular Соединение Darkfield Микроскоп

Крвната Анализа -Amscope Материјали 40X-2000X Trinocular Соединение Darkfield Микроскоп

DEN 17671.00
DEN 34649.28

Стока
Достапно.

На T490 B, сепак, е истовремено прикажување и parfocal trinocular порта, така што овие "прекинувач" и "ре-фокус" веќе не е потребно. Тоа може да се пофали три уникатни карактеристики нема други микроскоп дилер може да се тврди, наменета за професионални апликации во клинички канцеларии и истражувачки лаборатории.
• Ние не сме одговорни за увозни давачки или такси. Овој микроскоп е направен од страна на истата техничари и на истата производна линија што го прави оптички инструменти.25 со решетката и крило фокус контрола на Осветлување : 6 V/20 W халоген сијаличката за Напојување : 110 V (220 V верзија е достапна), CE заверена Додатоци : 6 V/20 W резервни халоген крушка, потопување масло, сина, зелена жолта филтри Микроскоп Димензии : 12" x 9" x 16"
Пакување Листа : Еден Trinocular Надоместок-Слободен Главата Еден 23mm Прилагодливи Фото Порта со C-Планината Адаптер Еден Микроскоп Тело со Рамка, База и Халоген Осветлување Систем Четири Висок Квалитет DIN Цели, 4 X, 10 X, 40 X и 100 X Два Пара на Widefield Eyepieces, WF10 X и WF20 X Една Сува Darkfield Кондензаторот Три Боја Филтри Еден 6 V/20 W Резервни Халоген Сијалица Еден Прашина Маска Еден Кабелот за Напојување Резервни Осигурач Упатството за Корисникот на Превозот Тежина : 20 кг
Плаќање :
• Ние го прифаќаме Alipay тука. Испорака зависи од дестинацијата и други фактори, тоа може да потрае до 28 дена или повеќе. Особено корисна за наставата демонстрации, клинички испитувања и лабораториски апликации, овие карактеристики им овозможи на вашите студенти или колеги за да ги видите кристално јасни слики истовремено додека работите преку eyepieces.
Превозот :
• Ние само брод ставки на вашиот потврди адреса во Ali Express (освен APO/FPO), па ве молиме да бидете сигурни дека адресата е точно пред да купите. Своето Мало Вредност е $1,900
Карактеристики : Одлична Прифатлива Brightfield и Darkfield Микроскопија Систем Фали Три Уникатни Карактеристики Нема Други Микроскоп Дилер на e Bay Може да бара! Истовремено Гледање Преку Фотографијата Порта и Eyepieces Прилагодливи Parfocal Trinocular Порта Индустриски Стандард 23mm Фото Порта и C-планината Порта 30° Склони 360° Swiveling Надомест Слободни Trinocular Главата Фото/Видео Способност со Прилагодливи 23mm Фото Планината за Parfocal Сликата Систем за Големи 3-D Двоен Слој Механички Фаза со Дамка Отпорни Заврши Ниска Позиција Коаксијален Фаза Движење Контрола на Копчиња Коаксијален Крупни парична Казна Фокусирање со CA Knob Тензија Контрола Целосно Обложени Оптички Систем со Висока Резолуција Кристално Јасни и Остри Слики со Висок Квалитет Професионална Одделение Микроскоп Совршен за Клиники, Ветеринари, Лекарите и Медицинскиот факултет на Студентите Осум Прилагодувања на Зголемување : 40 X-80 X-100 X-200 X-400 X-800 X-1000 X-2000 X Нагоре Фаза Затка за Заштита на Слајдови и задачи Abbe Кондензаторот со Ирис Дијафрагмата Филтри Решетката и Крило на Вредноста за Кондензатори Darkfield Сува Кондензаторот Изградена-во Халоген Осветлување Систем со Променлива Интензитет се Фокусира Контрола на Копчиња на Двете Страни Четири DIN Achromatic Цели Вклучени Две Групи на Окуларот Вклучени Целосна Оптичко Стакло Елементи Прецизни Земјата Стакло Леќи Сите Метални и Машински Делови Прилагодливи Interpupillary Растојание Прилагодливи Diopters на Двете Oculars Целосна Цврста Метална конструкција Конструкција со Дамка Отпорни Глеѓ Заврши Резервни Сијалица, Осигурач и Потопување Масло Вклучени Произведени под Ограничување на ISO 9001 Контрола на Квалитет Стандарди за Одлични Пет (5) Година Фабриката Гаранција Непобедлива Ниска Цена Гарантира или Разлика Назад! Задоволство Гарантира или Вашите Пари Назад!
Спецификации : Nosepiece : четворни Механички Цевка Должина : 6-5/16" (160mm) Глава : 360° swiveling надомест слободни trinocular главата склони на 30° Eyepieces : WF10 X и WF20 X Achromatic Цели : 4 X, 10 X, 40 X (пролет), 100 X (пролет, нафта) Фаза Димензии : 5-1/2"x 5-1/2" (140x140mm) Фаза Патуваат Опсег : 2-15/16"x 1-3/4" (75x45mm), Фокусирајќи се на Опсегот : 1-3/16" (30мм) Поделба на парична Казна, Фокусирајќи се : 0.

Детали

Теорија:
Биолошки Микроскоп
Зголемување На Односот На:
1500X - 3000X
Број На Модел На:
TSYG490B-DK
Материјал:
Метал
Бренд Име:
AmScope
Drawtube:
Trinocular
is_customized:
Yes
Зголемување На Односот На:
40x-2000X
Свеж

Избор на клиенти