.

.

New
Заедничка Главна Цел Стерео Микроскоп--AmScope Материјали 8X-80X Заедничка Основна Цел Стерео Микроскоп + 10MP Камера Победи & Mac

Заедничка Главна Цел Стерео Микроскоп--AmScope Материјали 8X-80X Заедничка Основна Цел Стерео Микроскоп + 10MP Камера Победи

DEN 156400.00
DEN 306666.72

Стока
Достапно.

Ние ќе ви даде најдобра цена и подобра услуга кога ќе се направи ред следниот пат.Ве молиме оставете ги 5 ѕвезди во повратни информации до нас ако не сте задоволни со нашите производи и услуги.6 & до Намалување Објектив Обезбедува Истите Поле на Гледање на Екран како преку Eyepieces Брзо и Лесно USB2. Тој нуди висока резолуција и голема длабочина на царинење во широко поле на гледање. Затоа,вашите повратни информации е од исклучително значење за нас. Тоа доаѓа со екстремни widefield оптика и разноврсна осветлување систем кој обезбедува и инцидент (врв) осветлување и се пренесува (дното) осветлување. Испорака : • Ние само брод ставки на вашиот потврди адреса во Ali Express (освен APO/FPO), па ве молиме да бидете сигурни дека адресата е точно пред да купите. • Оштетени на Пристигнување : Кога ќе се пријавите на пратката, ве молиме проверете го тоа внимателно. • Ние ќе остави назад истиот повратни информации за вас, по добивањето на повратна информација. Тој нуди резолуција 10 MP, компатибилен со Windows XP/Vista/7/8, Mac OS X и Linux.
Овој микроскоп е одлична за многу апликации.0 Врска Лесна Инсталација и Работа 20 степен склони 360 степени swiveling trinocular главата со 10 X екстремни widefield оптика Focusable 22mm широко поле 10 X eyepieces Висока резолуција со голема рамност и Остар контраст стерео исправено слики во текот на СУПЕР widefield на гледање Кристално јасна оригинални вистински слики во боја Точни усогласување обезбедување на замор-слободен долго време гледање на Целосна оптичко стакло елементи Прецизни земјата стакло леќи Прилагодливи interpupillary растојание Гума око-чувари вклучени CE одобрување електрични апарати Произведени под ограничување на ISO 9001 контрола на квалитетот на системот Пет (5) година производителот гаранција за микроскоп
Спецификации : Глава : 20 степен склони 360 степени swiveling trinocular Окуларот : 22mm екстремни widefield 10 X eyepieces Цел : 0. Намалувањето леќа вклучени овозможува на исто поле на гледање слики на вашите компјутери, како оние што се гледа преку eyepieces.

Детали

Drawtube:
Trinocular
Материјал:
Метал
Теорија:
Стерео Микроскоп
Зголемување На Односот На:
500X & Под
Број На Модел На:
PMYXG240T-10M
Зголемување На Односот На:
8x-80x
Свеж

Избор на клиенти