.

.

New
Стерео Зум Микроскоп--AmScope Материјали 6.7 X-112X Стерео Зум Микроскоп w/ 80-LED Светло + Дигиталната Камера 5MP

Стерео Зум Микроскоп--AmScope Материјали 6.7 X-112X Стерео Зум Микроскоп w/ 80-LED Светло + Дигиталната Камера 5MP

DEN 59462.00
DEN 116592.96

Стока
Достапно.

• Оштетени на Пристигнување : Кога ќе се пријавите на.8 GHz или повисок, USB2.5 Диоптријата на Вредноста : +/- 5dp Interpupillary Растојание : 2-3/16" - 2-15/16"(55-75mm) Работни Растојание : 4" (100mm) Осветлување : 80-LED променлива прстен светлина Моќност : 110-240 V, 50-60 HZ, автоматски префрла Стојат : современи метал табела Додатоци на штандот : еден пар на очни капаци
Камерата Спецификации : Сензор : Aptina MT9 P001 CMOS (боја) Сензор Големина : 1/2.5,040,000 пиксели) Намалување на Леќа : 0.21~2000ms, РЕНТАБИЛНОСТ Авто & Прирачник Оперативен Систем : Windows XP/Vista/7/8 (32 & 64-битна), Mac OS X, Linux PC Барања се : ПРОЦЕСОРОТ е еднакво на Intel Core2 2.2 µm G Чувствителност : 0.53 v / лукс-sec (550nm) Рамка го Оценувате : 60fps @640x480, 18fps @1280x960, 5fps @2592 x 1944 Изложеност : 0. Со 30мм екстремни widefield eyepieces и помошни цел леќи, микроскоп нуди висока резолуција, големи зголемување зум опсег, долго работат од далечина и супер widefield на гледање.7 X-112 X стерео зум микроскоп, современа табела застане и тешки-должност 8-зона 80-LED илуминатор со 5 спомени.
- дава вашиот компјутер екрани во исто поле на гледање како вашиот микроскоп е окуларот
- ги зачувува фотографии во BMP, TIFF, JPG, PICT, PTL или други формати
- уредување и процесот микроскопија слики на начин сличен на Photo Shop
- видео во живо и уште фотографирање може да се постави во различни резолуции истовремено Живот-време на слободен софтвер надградби
Пакување Листа : Еден Trinocular Стерео Зум Главата на Еден Пар на Екстремни Widefield WH10 X/22 MM Eyepieces Еден Пар на Екстремни Widefield WH25 X/9 MM Eyepieces Една Современа Метал Маса Стојат Еден Фокус Рек Еден Пар на Око-Чувари Еден Пар на Клипови Еден Прашина Маска Една 80-LED 8-Зона Прстен Светлина w/ Пет Спомени Еден Адаптер за Монтирање Еден 5 MP USB2. 80-LED прстен светлина е осветлување-насока променливи и осветлување-прилагодлив интензитет, обезбедување кул, дури и светла LED осветлување.

Детали

Drawtube:
Trinocular
Материјал:
Метал
Теорија:
Стерео Микроскоп
Зголемување На Односот На:
500X & Под
Број На Модел На:
ZM-1TNW-80AM-5M
Зголемување На Односот На:
6.7 X-112X
Свеж

Избор на клиенти