.

.

New
Trinocular Соединение Микроскоп--AmScope Материјали Trinocular Соединение Микроскоп со 1.3 MP Дигитална Камера

Trinocular Соединение Микроскоп--AmScope Материјали Trinocular Соединение Микроскоп со 1.3 MP Дигитална Камера

DEN 18235.00
DEN 35755.68

Стока
Достапно.


Карактеристики :
Голем микроскопија клуч на рака пакет со висока резолуција на сликата систем. Дигитална камера фотографира уште микроскопија слики, потоци живеат видео записи на вашиот компјутер, и е компатибилен со Windows XP/Vista/7/8, Mac OS X и Linux.
45 степен склони 360 степени swiveling лизгачки trinocular главата.
Прилагодливи диоптријата на око цевка.
Висок квалитет на професионална одделение микроскоп.
Фокусирајќи се на Опсегот : 1-3/16" (30мм).
Две групи на широко поле окуларот вклучени.
Achromatic Обложени Цели : 4 X, 10 X, 40 X (пролет), 100 X (пролет, нафта). Видео во живо и уште фотографирање може да се постави во различни резолуции истовремено. Тоа е сосема нов во фабрика запечатена кутија.
Вграден-во халоген осветлување систем со променлива светлината.
Abbe кондензаторот со ирис дијафрагмата & филтри.3 MP Боја Дигитална Камера со Намалување Леќа
Едно CD со Софтвер, Возач и Чекор-по-Чекор Корисникот Инструкции
Еден USB Кабел
Два Адаптери
Превозот.
Четири DIN achromatic цели.
Совршен за клиники, ветеринари, доктори и студенти.0 дигитална камера.
Двоен фокус контрола на копчиња.
Решетката и крило на вредноста на кондензаторот. Тоа дава кристално јасни слики и е идеална микроскопија систем за клинички, учење и истражување апликации.
Кристално јасни и остри слики.
Нагорниот фаза затка за заштита на слајдови и задачи.8 GHz или повисок, USB2.1 v / лукс-sec (550nm)
Рамка го Оценувате : 50fps @320x256, 26fps @640x512, 15fps @1280 x 1024
Изложеност : 0.
Произведени Според ISO 9001 Контрола на Квалитет Стандард
Одлична Пет (5) Година Фабриката Гаранција
Спецификации :
Nosepiece : четворни.
Целосна оптичко стакло елементи.
Раководител : лизгачки trinocular главата склони на 45 степени.

Детали

Drawtube:
Trinocular
Материјал:
Метал
Теорија:
Биолошки Микроскоп
Зголемување На Односот На:
500X & Под
Број На Модел На:
TSYG400A-M
Зголемување На Односот На:
4X-10X-40X-100X
Свеж

Избор на клиенти