.

.

New
ЕПИ Флуоресценција Trinocular Микроскоп--AmScope Материјали 40X-1600X ЕПИ Флуоресценција Trinocular Микроскоп + Дигиталната Камера 8MP

ЕПИ Флуоресценција Trinocular Микроскоп--AmScope Материјали 40X-1600X ЕПИ Флуоресценција Trinocular Микроскоп + Дигиталната Камера

DEN 126612.00
DEN 248257.92

Стока
Достапно.

На user-friendly софтвер за Windows нуди напредни функции, вклучувајќи Крои, ЕДФ (Продолжува Длабочина од Фокус), видео снимање, мерење и функции.Имаме листа на топ-една позиција за години во продажба во Америка .
Дигитална камера фотографира уште микроскопија слики, потоци живеат видео записи на вашиот компјутер, и е компатибилен со Windows XP/Vista/7/8, Mac OS X и Linux.088 mm(V), дијагонала.Своето мало вредност е $9,200. Тоа е сосема нов во фабрички запечатени кутии.Секоја година ,ние развој на нови производи за да се задоволат различните барања за клиенти во светот .
Карактеристики : Одлична ЕПИ-Флуоресцентни и Пренесуваат Светла Областа Микроскопија Систем со Флуоресцентни Дигитална Камера Целосно Обложени Оптички Систем со Висока Резолуција Кристално Јасни и Остри Слики Четири Висок Квалитет Флуоресцентни План DIN Цели : ФЛУОР 4 X, 10 X, 40 X & 100 X Четири Висок Квалитет Achromatic Цели : 4 X, 10 X, 40 X & 100 X Осум Зголемување Нивоа : 40 X-64 X-100 X-160 X-400 X-640 X-1000 X-1600 X 100 W Флуоресцентно Светло Извор 100 W HBO Ултра Hi-Напон на Сферични Жива Светилка со Висок Контраст ЕПИ-Флуоресцентни Слики Сина и Зелена Возбудлива Светлина и Обичните Светлина Филтер Систем Три-Позиција Флуоресцентни Филтер Лизгачот Собранието за Сина, Зелена, и Brightfield Микроскопија 220 V/110 V (Меѓусебно) Надворешен ДИГИТАЛЕН Напојување (100 W DC) Лесна Контрола Дизајн за Центрирање Лак на Жива Светилка Флуоресцентни Светлина Кондензаторот со Движење Контрола на Knob Флуоресцентни Светлина Областа Дијафрагмата со Центрирање Контрола на Вредноста Три-Поставување на Флуоресценција, Побудување на Светлина на Патот за Контрола на Бирање : Нема Светлина, Делумно Светлина, Полн Светлина Ултравиолетово Светло-Слободно Пред Светлина Одбивни Kohler Осветлување Систем со Областа Дијафрагмата за Осветлување Контрола Интензитет-Променлива Пренесува Халоген Осветлување Систем Abbe Кондензаторот со Ирис Дијафрагмата и Замав Надвор Филтер Држач Два Боја Филтри Вклучени Решетката и Крило на Вредноста на Кондензаторот Големи 3-D Двоен Слој Механички Фаза Ниска Позиција Коаксијален Фаза Движење Контрола на Копчиња Двојна Страна Коаксијален на Грубата и Фината Фокус Контрола Прилагодливи Interpupillary Растојание Прилагодливи Диоптријата на Окуларна Трајни Фрлија Алуминиум Рамка & Стои со Дамка Отпорни Глеѓ Заврши Четири План Achromatic DIN Цели Две Групи на Широко Поле Окуларот : Широко Поле 10 X (18mm Поле на Гледање) и P16 X 30 Степен Наклонети, 360 степени Swiveling Надомест Слободни Trinocular Главата Четворни, Обратна, Екстра-Големи Nosepiece со Широк, Knurled Зафат за Лесно Ракување Голем Двоен Слој Механички Фаза со Дамка Отпорни Заврши Коаксијален Крупни & парична Казна Фокусирање со CA Knob Тензија Контрола Нагоре Фаза Затка за Заштита на Цели и Слајдови Abbe Кондензаторот со Ирис Дијафрагмата & Нишалка-во Боја Филтри Изградена-Во Променлива Халоген Осветлување Систем со Интензитет Контрола Широк Спектар на Додатоци на Располагање, Вклучувајќи Фаза Контраст и Darkfield Кондензатори Произведени Според ISO 9001 Контрола на Квалитет Стандард Одлични Пет (5) Година Фабриката Гаранција
Спецификации : Nosepiece : топката имајќи четворни Interpupillary Прилагодување Механизми : 2-3/16" - 3-0" (55 - 75mm) Механички Цевка Должина : 6-5/16" (160mm) Глава : trinocular анти-мувла гледање главата склони на 45 степен Широко Поле Окуларот : WF10 X (18mm Поле на Гледање), P16 X План Achromatic Флуоресценција Цели : ФЛУОР 4 X (0.

Детали

Број На Модел На:
FMYXG320TA-8M-G102
Теорија:
Биолошки Микроскоп
Зголемување На Односот На:
1500X - 3000X
Материјал:
Метал
Бренд Име:
AmScope
Drawtube:
Trinocular
Зголемување На Односот На:
40X-1600X
Свеж

Избор на клиенти