.

.

New
LED Соединение Микроскоп--AmScope Материјали 2000X LED Лабораторија Trinocular Соединение Микроскоп w 3D Механички Фаза + 5MP Камера

LED Соединение Микроскоп--AmScope Материјали 2000X LED Лабораторија Trinocular Соединение Микроскоп w 3D Механички Фаза + 5MP

DEN 19973.00
DEN 39163.20

Стока
Достапно.

8 GHz или повисок, USB2.5 X
Пиксели, Големина : 3. Вашиот производ ќе пристигне во фабрика запечатена кутија со мало вредност $1500.2 µm
G Чувствителност : 0.28 mm(V), дијагонала 7.8 m) USB Кабел
Едно CD со Софтвер, Возач и Корисникот Инструкции
Нето тежина : 12 кг
Испорака тежина : 14 lbs
Плаќање :
• Ние го прифаќаме Alipay тука.
Нашата нова trinocular соединение микроскоп со дигитална камера наменета за изведување на наставата демонстрации, клинички испитувања и лабораториски апликации.
- дава вашиот компјутер екрани во исто поле на гледање како вашиот микроскоп е окуларот
- ги зачувува фотографии во BMP, TIFF, JPG, PICT, PTL или други формати
- уредување и процесот микроскопија слики на начин сличен на Photo Shop
- видео во живо и уште фотографирање може да се постави во различни резолуции истовремено
Животот за време на слободен софтвер надградби
Пакување Листа :
Еден Siedentopf Trinocular Микроскоп Глава
Еден Микроскоп Тело Рамка со Двоен Слој Механички Фаза и LED Осветлување
Четири Стандард DIN Цели, 4 X, 10 X, 40 X и 100 X
Еден Пар на Widefield 10 X Eyepieces
Еден Пар на Widefield 20 X Eyepieces
Една Сина Боја Филтер
Еден Прашина Маска
Примерок
Корисникот Микроскоп Упатство
Еден 5 MP USB2. Дигитална камера фотографира уште микроскопија слики, потоци живеат видео записи на вашиот компјутер, и е компатибилен со Windows XP/Vista/7/8, Mac OS X и Linux. На user-friendly софтвер за Windows нуди напредни функции, вклучувајќи Крои, ЕДФ (Продолжува Длабочина од Фокус), видео снимање, мерење и функции. Испорака зависи од дестинацијата и други. Видео во живо и уште фотографирање може да се постави во различни резолуции истовремено.

Детали

Drawtube:
Trinocular
Материјал:
Метал
Теорија:
Биолошки Микроскоп
Зголемување На Односот На:
1500X - 3000X
Број На Модел На:
TNJY120B-5M
Зголемување На Односот На:
2000X
Свеж

Избор на клиенти