.

.

New
Trinocular Зум Стерео Микроскоп--AmScope Материјали 7X-45X Trinocular Зум Стерео Микроскоп на Бум Стои со 80 LED Светло

Trinocular Зум Стерео Микроскоп--AmScope Материјали 7X-45X Trinocular Зум Стерео Микроскоп на Бум Стои со 80 LED Светло

DEN 21384.00
DEN 41929.44

Стока
Достапно.

Тоа е сосема нов во фабрички запечатени кутии. Микроскоп нуди висока резолуција, 1-1/4" (33mm) супер widefield на гледање, 6. Овој микроскоп е направен од страна на истата техничари и на истата производна линија што го прави оптички инструменти за Leica, Zeiss, Nikon и Олимп. • Ние не сме одговорни за увозни давачки или такси. Гума око-чувари обезбеди натамошно удобност. Затоа,вашите повратни информации е од исклучително значење за нас. Ние ќе ви помогнат да се реши проблемот.
Карактеристики :
7 X-45 X Trinocular Зум Стерео Микроскоп со СУПЕР Widefield Оптички Систем
80 Бела LED Сијалица Прстен Светлина
45 Степен Склони Trinocular Главата со СУПЕР Widefield Високо-eyepoint Eyepieces
СУПЕР Widefield 30мм WF10 X Eyepieces со 20 мм Поле на Гледање
Бум се Залагаме за Флексибилност Покривање на Голема Работна Површина
Високо-eyepoint Оптички Дизајн Обезбедување на Лесен и Удобен Набљудување
Гума Око-чувари Обезбедување Дополнителни Удобност
Висока Резолуција со Голема Рамност и Контраст
Остри Стерео Исправено Слики преку Широко Поле Видите
Кристално Јасна Оригинални Вистински Слики Во Боја
Двете Окуларни-Цевки со Прилагодливи Диоптрија
Голема Работа Растојание До 4"
Тешки Фрлија Метал Бум Стојат Заврши со Дамка Отпорни Глеѓ
Солиден Солидна Екипа Метална База
Точни Усогласување Обезбедување на Замор-Слободен Долго Час Гледање
Целосна Оптичко Стакло Елементи
Прецизни Земјата Стакло Леќи
Сите Метални Механички Компоненти
Прилагодливи Interpupillary Растојание
Гума Око-чувари Вклучени
Произведени според ISO 9001 Контрола на Квалитет Стандард
Одлична Пет (5) Година Гаранција Од Производителот
Непобедлива Ниска Цена Гарантира или Разликата Назад!
Задоволство Гарантира или Вашите Пари Назад!
Спецификации :
Раководител : 45 степен склони 360 степени swiveling trinocular
Окулар : 30мм супер widefield високо-eyepoint WF10 X/20
Цел : 0.

Детали

Drawtube:
Trinocular
Материјал:
Метал
Теорија:
Стерео Микроскоп
Зголемување На Односот На:
500X & Под
Број На Модел На:
SMSYG-3T-80-ТИТЕ ГОДИНИ
Зголемување На Односот На:
7X-45X
Свеж

Избор на клиенти