.

.

New
Превртена Микроскоп-AmScope Материјали 40X-1000X Бесконечност Поларизирана Превртена Металуршки Микроскоп + 10MP

Превртена Микроскоп-AmScope Материјали 40X-1000X Бесконечност Поларизирана Превртена Металуршки Микроскоп + 10MP

DEN 107663.00
DEN 211104.00

Стока
Достапно.

Испорака зависи од дестинацијата и други фактори, тоа може да потрае до 28 дена или повеќе.0 Дигитална Камера Едно CD со Софтвер, Возач и Чекор-по-Чекор Корисникот, Упатства Еден USB Кабел Два Адаптери Испорака Тежина : 55 кг
Плаќање :
• Ние го прифаќаме Alipay тука.
• Ние не сме одговорни за увозни давачки или такси. Тоа е во фабрика запечатена кутија.33" (110mm) во дијаметар на Кондензаторот : NA 0.97" (75x50mm) Централна Фаза : 4. Своето мало вредност е $8,800. низ слики Уредување и обработка микроскоп слики на начин сличен на Photo Shop User-friendly софтвер е компатибилен со Windows 2000/XP/Vista/7/8 и Mac OS 10.002 mm) lllumination : Епи-Kohler 12 V/30 W, со отворот ирис дијафрагмата и на терен ирис дијафрагмата Напојување : AC 85 V-230 V Филтер : сина, зелена, жолта Поларизирана Облека : аналитичар 360 степени rotatable, polarizer & аналитичар може да се slided во/надвор од оптички пат Микрометар : 0. Тој нуди 40 X, 100 X, 200 X, 250 X, 400 X, 500 X & 1000 X зголемување прилагодувања, со цел да се набљудуваат, да идентификуваат и да анализираат структури на метали и легури, со супер widefield бесконечност оптика, polarizer & Аналитичар, 30 W широк бенд напон (85 V-230 V) ЕПИ-Kohler осветлување, и двоен слој механички фаза со коаксијален крупни & парична казна фокусирање.
Карактеристики : професионална бесконечност поларизирана металуршки превртена микроскоп! Седум зголемување прилагодувања, 40 X, 100 X, 200 X, 250 X, 400 X, 500 X & 1000 X 30 W широк бенд (85 V-230 V) ЕПИ-Kohler осветлување со променлива светлината Polarizer & Аналитичар вклучени Супер widefield окулар со reticule 0. Ако постои каква било штета или недостиг на вашиот парцела, контактирајте со вашиот Пост Канцеларија или Изразат компанија веднаш, ве Молиме да испратите видео или фотографии за нашата услуга на персоналот во исто време. Ќе е подобро да се земе видео или фотографии кога ја отворите. Бојата дигитална камера фотографира висока резолуција 10 MP уште слики и потоци видео во живо од вашиот компјутер на екранот.

Детали

Drawtube:
Trinocular
Материјал:
Метал
Теорија:
Биолошки Микроскоп
Зголемување На Односот На:
500X - 1500X
Број На Модел На:
MENJY1400TC-10MT-INF
Зголемување На Односот На:
40X-1000X
Свеж

Избор на клиенти