.

.

New
Превртена Ткиво Култура Микроскоп--AmScope Материјали 40X-600X Однапред Превртена Ткиво Култура Микроскоп + Дигиталната Камера 5MP

Превртена Ткиво Култура Микроскоп--AmScope Материјали 40X-600X Однапред Превртена Ткиво Култура Микроскоп + Дигиталната Камера

DEN 177480.00
DEN 348000.00

Стока
Достапно.

Тоа е во фабрика запечатена кутија.
Ви благодариме за посетата на нашата продавница ,ние би сакале да одговори на сите прашања и да обезбедат решенија за потребите на нашите клиенти пред да го купите онлајн . Тоа доаѓа со 30° склони trinocular глава, супер widefield висока око-точка eyepieces, План achromatic цели и фаза разлика цели.
- дава вашиот компјутер екрани во исто поле на гледање како вашиот микроскоп е окуларот
- ги зачувува фотографии во BMP, TIFF, JPG, PICT, PTL или други формати
- уредување и процесот микроскопија слики на начин сличен на Photo Shop
- видео во живо и уште фотографирање може да се постави во различни резолуции истовремено Живот-време на слободен софтвер надградби
Пакување Листа : Еден Trinocular Надоместок-Слободен Една Глава.21~2000ms, РЕНТАБИЛНОСТ Авто & Прирачник Оперативен Систем : Windows XP/Vista/7/8 (32 & 64-битна), Mac OS X, Linux PC Барања се : ПРОЦЕСОРОТ е еднакво на Intel Core2 2.
Карактеристики : високо квалитетна професионална фаза разлика ткиво култура микроскоп! Истражување-одделение превртена микроскопија систем! Совршен за клиники, ветеринари, доктори и истражувачи да го видите живот биолошки ткиво култури и испитува примероци во течна CSIS Бесконечност Хроматска Корекција Оптички Систем Gemel Тип на Trinocular Главата, 45 Степен Склони Висока Око-точка ПЛАН Eyepieces Големи Работи Растојание ПЛАН БЕСКОНЕЧНОСТ Achromatic Цели : LWD PL4 X, 10 X, 20 X, 40 X & 60 X Големи Работи Растојание Фаза Разлика ПЛАН Цели : LWD PH10 X & 20 X Целосно Обложени Оптички Систем со Висока Резолуција Кристално Јасни и Остри Слики Усвои 90-240 V Халоген Осветлување Систем Исправена Слика Порта за Фотографски/Видео Способност Подвижен N. Своето мало вредност е повеќе од $15,000.
Am Scope е вистинскиот избор . Тоа има коаксијален крупни & парична казна фокус систем, прилагодливи на кондензаторот и 30 вати халоген осветлување систем.3 Кондензаторот Прилагодливи Фаза Центар Погоре-фаза Кондензаторот со Движат и се Фокусира Копчиња и Замав надвор Филтри Фаза се движат-стоп механизам за заштита на слајдови и задачи Диоптријата на Вредноста на Окуларна Врвот Светлина Куќа со Филтри Резервни Сијалица, Осигурач и Прашина Маска крупните 3-D Двоен Слој Механички Фаза со Дамка Отпорни заврши Ниска Позиција Коаксијален Фаза Движење Контрола на Копчиња Коаксијален Крупни & парична Казна Фокусирање со CA Knob Тензија Контрола Изградена-во Халоген Осветлување Систем со Променлива Светлината Двојна Страна Монтирани Фокусирање Контролира Целосната Оптичко Стакло Елементи Прецизни Земјата Стакло Леќи Сите метални Механички Компоненти Прилагодливи Interpupillary Растојание Солиден Фрлија Алуминиум Рамка и да Застане со Дамка Отпорни Глеѓ Заврши Произведени Според ISO 9001 Контрола на Квалитет Стандард Одлични Пет (5) Година Фабриката Гаранција
Спецификации : Nosepiece : четворни Фокус Опсег : 1-9/16" (40mm) Interpupillary Прилагодување Механизми : 2-3/16" - 3-0" (55 - 75mm) Глава : trinocular анти-мувла гледање главата склони на 30 степен Eyepieces : ПЛАН WF10 X (18mm Поле на Гледање) Цели : Бесконечност План 4 X, 10 X, 20 X, 40 X & 60 X Фаза Димензии : 7-1/2"x 5-11/16" (190x145mm) Фаза Патуваат Опсег : 3-0"x2-0" (75x50mm) Vernier Поделба : 0.

Детали

Бренд Име:
AmScope
Зголемување На Односот На:
500X - 1500X
Теорија:
Биолошки Микроскоп
Број На Модел На:
IN420T-5M-G102
Материјал:
Метал
Drawtube:
Trinocular
Зголемување На Односот На:
40X-600X
Свеж

Избор на клиенти