.

.

New
Инспекција Стерео Микроскоп--AmScope Материјали 2X-225X Индустриски Инспекција Стерео Микроскоп + Дигиталната Камера 5MP

Инспекција Стерео Микроскоп--AmScope Материјали 2X-225X Индустриски Инспекција Стерео Микроскоп + Дигиталната Камера 5MP

DEN 77095.00
DEN 151167.36

Стока
Достапно.

Со 30мм екстремни widefield високо-eyepoint eyepieces и супер widefield Barlow леќи, микроскоп нуди кристално јасни и остри слики, исклучително голем зум зголемување опсег (112 : 1) и многу големи работи на далечина (14").28 mm(V), дијагонала 7. Овој систем е совршен микроскопија одделение за индустриска и/или биолошка лабораторија апликации.
- дава вашиот компјутер екрани во исто поле на гледање како вашиот микроскоп е окуларот
- ги зачувува фотографии во BMP, TIFF, JPG, PICT, PTL или други формати
- уредување и процесот микроскопија слики на начин сличен на Photo Shop
- видео во живо и уште фотографирање може да се постави во различни резолуции истовремено Живот-време на слободен софтвер надградби
Пакување Листа : Еден Trinocular Стерео Зум Главата Два Пара на Супер Widefield Високо-Eyepoint WF10 X/22 и WF25 X/9 Eyepieces Две Barlow Леќи, 0.5 X Пиксели, Големина : 3. Точни усогласување обезбедување на замор-слободен долго час гледање Целосна оптичко стакло елементи Прецизни земјата стакло леќи Целосен метал хром-обложено механички компоненти Прилагодливи interpupillary растојание оптички Влакна прстен светлина 150 W променлива интензитет на извор на светлина со Висок интензитет 21 V,150 W халоген сијалица Совршен дури и Кварц халоген осветлување без греење Принудени воздух за ладење на системот 3200 степени Kelvin светилка температура на бојата X-Y плови фаза беше наменета за лесна за објект контрола Гума око чувари вклучени Една (1) година гаранција за електрични додатоци Произведени Според ISO 9001 Контрола на Квалитет Стандард Одлични Пет (5) Година Фабриката Гаранција
Спецификации : Глава : 360 степени rotatable 45 степен склони trinocular Окуларот : 30мм супер widefield високо-eyepoint WH10 X/22 MM & WH25 X/9 MM Зум Опсег : 0.

Детали

Drawtube:
Trinocular
Материјал:
Метал
Теорија:
Стерео Микроскоп
Зголемување На Односот На:
500X & Под
Број На Модел На:
ZM-1TW3-ЗА-GT-5M
Зголемување На Односот На:
2X-225X
Свеж

Избор на клиенти